У Стерненка створили Telegram-канал для координації дій

Команда засудженого напередодні до 7 років ув'язнення одеського активіста Сергія Стерненка створила Telegram-канал для ефективнішої координації дій під час своїх акцій
 

Журналіст відділу новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Telegram-канал STERNENKO.

"Нам стало відомо, що щодо організаторів завтрашньої акції готуються обшуки. Метою є залякати, тиснути і не дати вивести людей на вулиці, щоб висловити наші вимоги. Також нам відомо про інші провокації, покликані не допустити організаторів та людей з регіонів на подію, а також провокації безпосередньо на місці", – йдеться у повідомленні.

Активісти повідомляють, що створили Telegram-канал САМОЗАХИСТ – для ефективнішої координації під час наших акцій, зокрема тої, що запланована на суботу, 27 лютого.

"Тут можна знайти корисні матеріали, а також бути в курсі подій уже на місці проведення. Адміни будуть на зв'язку весь час, не зважаючи на те, чи щось трапиться з нами. У нас є різна інформація. Тому ми хочемо бути максимально готовими", – наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, 23 лютого, Приморський районний суд міста Одеси визнав Стерненка винним у викраденні людини. Його засудили до 7 років 3 місяців в'язниці з конфіскацією половини майна.

Суд визнав Стерненка винним у скоєнні злочинів за статтею 187 (розбій) та статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу, але з тим звільнив його від кримінальної відповідальності за вчинення злочину за статтею 146 (викрадення людини) у зв'язку із закінченням терміну давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Вирок Стерненку стосується справи про викрадення й катування керівника одеського відділення проросійської партії "Родіна" Сергія Щербича (якого внесли у список сайту "Миротворець") у квітні 2015 року. Він є приближеним до мера Одеси Геннадія Труханова.

Відомо, що за кілька днів до того, як Щербич мав отримати мандат депутата однієї з райрад Одеської області, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові. Його побили та вимагали відмовитися від депутатського мандату.

За версією слідства, одним із чоловіків у масках, які напали на Щербича, був саме Стерненко.

Сам активіст причетність до викрадення відкидає, а справу називає сфабрикованою.

На його думку, у цій справі проти нього виступають, зокрема, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, заступник голови Офісу президента Олег Татаров і очільник Одеси Геннадій Труханов.

Вирок Стерненку викликав неабиякий резонанс у суспільстві та соціальних мережах.

Після його оголошення під будівлею суду прихильники Стерненка почали скандувати "Свободу Стерненку!" і "Аваков – чорт!", а також кидати димові шашки. Відбулися сутички активістів із поліцією.

Згодом Стерненко анонсував низку мітингів у різних містах України та у Варшаві (Польща).

Після цього хвиля протестів прокотилася практично всіма регіонами України.

26 лютого Сергій Стерненко закликав небайдужих до його долі та свавілля чинної влади людей прийти у суботу, 27 лютого, на мітинг на вулицю Банкову в Києві.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme