У США створили програму з розпізнавання сарказму

Студенти Корнельського університету в Нью-Йорку за сприяння Bloomberg розробили програму TrueRatr для розпізнавання сарказму в повідомленнях
Depo.Життя
21 січня 2016 17:29
ФОТО: depo.ua

Предзназначеніе TrueRatr - фільтрувати саркастичні повідомлення в рецензіях на додатки для iOS і OSX, коректуючи загальну оцінку продукту відповідно до внесених змін, повідомляє depo.ua з посиланням на Ars Technica.

Навчання програми провели на вибірці з приблизно 1200 відгуків, частина з яких була саркастичною, а частина - ні.

Програмний код виклали у відкритий доступ на GitHub в розрахунку на те, що інші будуть тестувати програму на нових вибірках уїдливих насмішок, тим самим допомагаючи її вдосконалити.

На тестовій вибірці з 100 саркастичних і 100 звичайних користувальницьких рецензій TrueRatr визначала, чи є в повідомленні колкость, з точністю в 75 відсотків.
Куратор роботи Крістофер Хон (Christopher Hong) пояснив, що раніше дослідники намагалися розпізнавати сарказм за формальними ознаками: наприклад, за словами-маркерами ("ага, звичайно").

Однак Хон запропонував аналізувати пропозиції на предмет так званої "зміни затвердження". Під цим терміном він має на увазі одночасне використання в одній фразі позитивного і негативного затвердження. Як приклад він навів фразу: "Обожнюю, коли на мене кричать". У цьому випадку "обожнюю" - позитивне твердження, а "на мене кричать" - негативне.

Виходячи з цього, Хон створив програму з розпізнавання сарказму і натренував її, використавши вибірку з 50 саркастичних і 50 звичайних відгуків, залишених покупцями на Amazon.

Його напрацювання лягли в основу TrueRatr. Журналісти ArsTechnica відзначили, що TrueRatr легко збити з пантелику. Так, коментар "я *** (дуже сильно) люблю це додаток, але камера в моєму Snapchat не працює! Будь ласка, виправте це! Спасибі" Був оцінений нею як найбільш саркастичний із запропонованих під час тесту.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя