UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У США дослідження про вплив вейпінгу на серце визнали недостовірним

Американська асоціація серця (American Heart Association) відкликала через недостовірність дослідження Університету Каліфорнії (Сан-Франкциско), результати якого стверджували, що вейпінг збільшує частоту серцевих нападів

 

Про це повідомляє USA Today, передає Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Мова йде про скандальне дослідження професора медичної школи Університету Каліфорнії Стентона Гланца, яке було раніше опубліковано в журналі Американської асоціації серця.

На це дослідження було витрачено 20 млн доларів, які було сплачено досліднику від Національного інституту охорони здоров’я та Управління контролю за харчовими продуктами й лікарськими засобами на дослідження тютюну та електронних сигарет. Як показав аналіз дослідження, більша частина серцевих нападів, які досліджувалися, сталися до того, як люди почали вживати електронні сигарети.

"Багато інфарктів міокарда, які використовувались для обчислення зв'язку між вживанням електронних сигарет та ризиком інфаркту, виникли до того, як люди вперше вживали електронні сигарети. Звідси випливає, що висновок не підтверджується основними даними, а тому опубліковані висновки вводять в оману", – заявив керівник досліджень зі зниження шкоди від тютюну Університету Луїсвілля Бред Роду.

Професор Університету Нью-Йорку Девид Абрамс, який разом із групою з 16 вчених ініціював процес відкликання дослідження, зараз ініціює звернення до дослідницьких і контролюючих органів щодо перевірки інших досліджень, які було проведено Стентоном Гланцем.

"Якщо приймається рішення про відкликання одного з опублікованих досліджень – як це зробив, наприклад, журнал Американської асоціації серця у даному випадку, коли дані виявились недостовірними – це може допомогти уникнути потенційної шкоди й для науки, і для пацієнтів, запобігти даремно витраченим коштам і часу", – заявили в американському Національному інституті здоров’я, який брав участь у фінансуванні дослідження Стентона Гланца.

Нагадаємо, раніше ВООЗ пом'якшила позицію щодо електронних сигарет через критику вчених.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme