У соцмережах б'ють на сполох: Україна опинилася на межі техногенної катастрофи через знеструмлення шлюзу у Вишгороді

У понеділок, 30 вересня, ПрАТ "Київобленерго" без попереджувального документа або будь-якого іншого санкціонованого й несанкціонованого попередження знеструмив важливий стратегічний об'єкт – ВП (відокремлений підрозділ) "Київський судноплавний шлюз" у Вишгороді, що входить до складу Київського вузла гідроспоруд

У соцмережах б'ють на сполох: Україна оп…

Про це, із посиланням на головного інженера об'єкта, повідомила Ольга Кім на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Автор публікації наголошує, що наслідки таких дій могли спричинити техногенну катастрофу в Україні.

"30.09.2019 р. (понеділок) о 14:12 шлюз виявився знеструмлений ПрАТ "Київобленерго". Без попереджувального документа або будь-якого іншого санкціонованого і несанкціонованого попередження! Стратегічний об'єкт виявився знеструмлений диспетчером "Київобленерго" оскільки той отримав таке розпорядження. Про це дізнався головний інженер шлюзу зателефонувавши в "Київобленерго". На момент знеструмлення начальник вахти шлюзу проводив маневрування механізмами шлюзу, повний цикл не був завершений! У цей же час в шлюз із Київського водосховища повинен був заходити теплохід "Олеста" із пасажирами на борту для повернення на Київський річковий вокзал", – написала Кім.

Вона повідомила також, що гідроспоруда залишалося знеструмлено впродовж трьох годин.

"Система охорони стратегічного об'єкта, відповідно, теж була знеструмлена! За цей час головний інженер дзвонив у поліцію, МНС, СБУ. Ну, там вислухали і розвели руками. Розмови з "Київобленерго" були безрезультатні. Подачу струму включили також без попередження, як і відключили, тобто без дотримання спеціального регламенту про те, що диспетчер "Київобленерго" зобов'язаний дізнатися, чи готові механізми об'єкта і люди, які перебувають на об'єкті, до підключення, і тільки після цього провести його. А це не 220 Вольт, на хвилинку! Це тисячі!" – наголосила автор допису.

За наявною у неї інформацією, "подача струму була проведена тільки після того, як керівництво ДП "Укрводшлях" (до нього входять судноплавні гідротехнічні споруди – шлюзи Дніпровського каскаду) додзвонилося комусь у КМДА і цей хтось вплинув на "Київобленерго".

"Тільки дивом і завдяки злагодженим діям колективу Київського шлюзу і ДП "Укрводшлях" вдалося уникнути катастрофи! Цього разу вдалося", – зазначила Кім.

Водночас вона уточнила, що боргів за спожиту електроенергію у шлюзу не було, так само як і боргів за рекомендований – обов'язковий авансовий платіж за електроенергію.

"А ось що було! 12.08.2019 р. ПрАТ "Київобленерго" надіслало ВП "Київський судноплавний шлюз" акт-вимогу. У ньому вимагають встановити якийсь сучасний лічильник (при тому, що на шлюзі лічильник ліцензований і, отже, законний, такий, що відповідає всім необхідним нормам – не поломаний, щоб зрозуміло було). Термін на це дають місяць. 19.09.2019 р. ВП "Київський судноплавний шлюз" відправляє відповідь в якому вказує, що вони держпідприємство і бюджетом на 2019 рік не були закладені витрати на системи енергоспоживання та енергообліку. І що в бюджет 2020 року внесуть статтю витрати на модернізацію пристроїв електронного обліку", – пояснила автор допису.

Вона зауважила, що на тому все й скінчилося, більше офіційних (і неофіційних) листів або попереджень не надходило.

Відомо також, що на дзвінок головного інженера шлюзу диспетчер "Київобленерго" відповів, що відключення від енергопостачання було проведене за невиконання умов акту-вимоги.

Кім навела також довідкову інформацію про підприємство, аби зрозуміти масштаб проблеми: "На державне підприємство "Укрводшлях" покладені державою функції здійснення транспортної, технічної та екологічної політики при експлуатації внутрішніх водних шляхів та судноплавних шлюзів України, які внесені до списку об'єктів стратегічного значення для економіки і безпеки держави. Київський шлюз входить до складу Київського вузла гідроспоруд. Київська ГЕС і Київський шлюз розташовані на північ від усіх ГЕС і шлюзів України, тобто вище всіх у каскаді. І якщо станеться катастрофа і хлине обсяг води Київського водосховища, то інші об'єкти каскаду гідроспоруд Дніпра не витримають цього обсягу".

Відомо також, що "існує "Перелік об'єктів, що належать суб'єктам господарювання, проектування яких здійснюється з урахуванням вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту". До нього входять, крім інших, і "гідротехнічні споруди, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми (СС2) і значними (СС3) наслідками".

Окрім того, автор допису навела також текст повідомлення, яке отримала від головного інженера Київського шлюзу 30 вересня о 19:27.

Нагадаємо, згідно з інформацією ЗМІ, "Укргідроенерго" працює в аварійному режимі через новий енергоринок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme