ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Швеції створили новий Нобелівський комітет з літератури

Шведська академія спільно з Нобелівським фондом прийняла рішення про створення нового Нобелівського комітету з літератури

Depo.Життя
19 листопада 2018 15:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

Особливістю Нобелівського тижня цього року стало те, що не було названо ім'я лауреата премії з літератури - воно, можливо, стане відомо в 2019 році. Шведська академія, яка присуджує премію, прийняла в травні рішення про перенесення присудження на тлі того, як число її членів скоротилося, а "в усьому світі ослабло довіру" до неї.

Згідно з правилами, для прийняття нових членів в академію потрібен кворум в 12 осіб, проте після скандалу на практиці в ній залишилося 11 літераторів. Авторитетність вибору лауреата таким малим числом голосів могла б стати спірною, про що також заявив Нобелівський фонд.

Нагадаємо, у липні стало відомо, що у Швеції хочуть створити альтернативну Нобелівську премію з літератури, оскільки Шведська академія не вручатиме її.

Повідомлялося, що шведська академія, яка вручає Нобелівську премію з літератури, перебуває на межі самоліквідації.

Довідка: Скандал почався ще у листопаді минулого року, коли французький фотограф Жан-Клод Арно, який керував культурним проектом за фінансової підтримки Шведської академії, був звинувачений 18 жінками у сексуальних домаганнях.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя