У Севастополі фактично полюють на українських активістів, – правозахисники

У Севастополі після окупації багато проросійських активістів фактично полюють на українських активістів

Про це заявили очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник та представник групи Володимир Чекригін в ефірі "Радіо Культура", повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Кримської правозахисної групи.

За словами Чекригіна, проросійські активісти створили групу на Севастопольському форумі, яка називається "Палим бандерлогов в нашем городе".

"Там відверті виклики до розправи над українськими активістами, збирається інформація – там 150 сторінок. Там є фото українських активістів, адреси, інформація про родини, де вони мешкають, яким шляхом вони ведуть своїх дітей до садку. І пропонується їх знайти і з ними розправитися", – розповів Чекригін.

Скрипник зазначає, що в окупованому Криму в цілому небезпечно проявляти українську ідентичність.

Використання кольорів українського прапора часто переслідується в рамках адміністративних справ, часто людей заарештовують за статтями, наприклад, про несанкціонований мітинг.

"Або може бути навіть кримінальне переслідування. І тут є різні варіанти. Інколи, якщо, наприклад, такі кольори з’явилися на спорудах або якихось стінах, то тоді можуть використати статтю кримінальну "вандалізм". І це загрожує навіть позбавленням волі", – зазначила Скрипник.

"В цілому таких людей, якщо говорити і про адміністративне, і про кримінальне, десятки – починаючи з 2014-го року. І це лише ті люди, про яких ми знаємо і яких змогли знайти. Скільки їх насправді – я боюся, ми навіть не знаємо всієї цифри", – додала очільниця Кримської правозахисної групи.

Нагадаємо, 13 серпня постпред Великої Британії при ООН Карен Пірс на засіданні Ради Безпеки  заявила, що жителі Криму з українським громадянством знаходяться в жахливому становищі і не мають доступу до базових соціальних послуг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook