У СБУ кажуть, що Кириленко перестарався із забороною російських фільмів

Служба безпеки України закликає Міністерство культури переглянути заборонені до показу в Україні російського кіноконтенту, виробленого до 2014 року
Depo.Життя
6 квітня 2016 16:08
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в листі голови СБУ Василя Грицака на ім'я віце-прем'єра – міністра культури В'ячеслава Кириленка, фотокопію якого на своїй сторінці у "Фейсбуці" опублікувала речник спецслужби Олена Гітлянська, передає depo.ua.

У листі зазначено, що СБУ склала та направила до Мінкульту списки російських та інших іноземних діячів культури і мистецтв, яких було оголошено персонами нон ґрата, видворено з України через підтримку ними агресії Російської Федерації (РФ) і, як наслідок, загрозу українській національній безпеці.

"У свою чергу Мінкультури використовує отримані списки з метою заборони розповсюдження та демонстрування фільмів без їх виваженої оцінки та детального аналізу. У результаті цього до вказаного списку Мінкультури потрапили окремі фільми, заборона на показ яких може трактуватися як зазіхання на конституційні права громадян. Насамперед, негативну реакцію викликав спосіб заборони вказаного контенту, що негативно сприймається суспільством, посилює в ньому розкол та додатково дестабілізує суспільно-політичну ситуацію в країні, що в умовах гібридної війни надає додаткові переваги державі-агресору", - йдеться в листі.

Служба безпеки України закликає Міністерство культури переглянути свої підходи у прийнятті рішень щодо заборони демонстр...

Опубліковано Гітлянською Оленою 6 квітня 2016 р.

У зв'язку з цим голова СБУ просить Мінкульт ініціювати додаткову ретельну обробку забороненого контенту, з обов'язковим залученням спеціалістів Експертної комісії з питань кінематографії при Державному агентстві України з питань кіно (Держкіно), що дозволить виділити із загального переліку заборонених для показу фільмів "дійсно шкідливий контент".

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України уповноважив Держкіно забороняти показ фільмів за участю акторів, визнаних персонами нон ґрата в Україні І вже за даними Держкіно, в Україні заборонено до показу понад 400 російських фільмів.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя