У рейтингу симпатій українців до світових політиків лідирує Лукашенко, Путін - у хвості

Рейтинг прихильності українців до світових лідерів очолив президент Білорусі Олександр Лукашенко
Depo.Життя
10 лютого 2016 15:28
ФОТО: depo.ua

Про Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг", передає depo.ua.

Так, 63% опитаних позитивно ставляться до Олександра Лукашенка, 58% – до Ангели Меркель. У 51% опитаних позитивне ставлення до Далі Грибаускайте.

По 49% опитаних позитивно ставляться до Анджея Дуди та Барака Обами. До Франсуа Олланда мають позитивне ставлення 40% опитаних, Нурсултана Назарбаєва – 37%. Найгірше ставлення до Володимира Путіна – позитивно ставляться лише 10%.

Рейтинг негативного ставлення очолює Володимир Путін (80%). Третина негативно ставиться до  Обами. Чверть – до Олланда,  Назарбаєва,  Меркель. Кожен п'ятий негативно ставиться до О. Лукашенка, кожен шостий – до Грибаускайте.

Жителі західного та центрального регіонів більш прихильні до А. Меркель, Б. Обами. Натомість мешканці Півдня та Сходу краще ставляться до О. Лукашенка та Н. Назарбаєва. При цьому на Півдні також позитивно ставляться до А. Меркель, Д. Грибаускайте, А. Дуди та Ф. Олланда. Відносно позитивно ставляться до В. Путіна лише на Сході, передусім, на Донбасі.

У людей старшого віку спостерігається більш позитивне ставлення до О. Лукашенка, Н. Назарбаєва та В. Путіна. Водночас молодь більше підтримує А. Меркель, Б. Обаму та Ф. Олланда.

Соціологи відзначили, що чим вищий рівень освіти респондентів, чим вищий їхній матеріальний статус, тим краще серед них ставлення до А. Меркель, Д. Грибаускайте, Б. Обами, А. Дуди, Ф. Олланда. Відповідно гірше ставлення до О. Лукашенка та В. Путіна.

Серед прихильників вступу до Європейського Союзу та НАТО найкраще ставлення до А. Меркель, Д. Грибаускайте, Б. Обами, А. Дуди та Ф. Олланда. О. Лукашенко та Н. Назарбаєв мають найбільше симпатиків серед прибічників вступу до Митного союзу.

Цікаво, що О. Лукашенко має високий рівень підтримки як серед прибічників євроінтеграції, так і серед прихильників Митного союзу.

За останні 4 роки рівень позитивного ставлення до В. Путіна погіршився з 53 до 10%.

У рейтингу симпатій українців до світових політиків лідирує Лукашенко, Путін - у хвості - фото 1

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя