У Польщі знесуть 500 радянських пам'ятників

Польський інститут національної пам'яті представить проект по знесенню більш ніж 500 пам'ятників подяки Радянському союзу

Про це пише польський портал onet.pl, повідомляє depo.ua.

Радянські пам'ятники, як зазначає Інститут Національної Пам'яті (ІНП), символізують панування комуністичної системи над Польщею і повинні бути знищені. Загальнонаціональний проект ІНП буде направлено у місцеві органи влади протягом найближчих тижнів.

"Збереження цих пам'яток є наслідком незавершення в Польщі перетворень початку 90-х років. Це була фатальна помилка, яка вже багато років дає паливо, використовуване в пропаганді і провокацій, спрямованих проти нашої батьківщини", – сказав президент ІНП Лукаш Камінський.

Мова йде про більш ніж 500 пам'ятках подяки Радянському союзу. Значною мірою вони були побудовані Червоною армією і не являли собою результат спонтанних дій поляків.

У країні є також ряд пам'яток, що приховують під собою останки загиблих радянських солдатів - ці пам'ятники не будуть знищені. Плани ІНП відносяться до монументів, встановлених в громадських місцях.

Польська держава надалі буде охороняти кладовища, на яких покояться воїни Червоної армії.

"Ми зараз перераховуємо місця, в яких ще знаходяться радянські пам'ятники. До червня ми запропонуємо акцію, яка буде стимулювати місцеві органи влади знищувати радянські пам'ятники, ще до того, як виникне відповідний закон", - пояснює президент ІНП.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя