У Польщі знесуть 500 радянських пам'ятників

Польський інститут національної пам'яті представить проект по знесенню більш ніж 500 пам'ятників подяки Радянському союзу
Depo.Життя
31 березня 2016 08:25
ФОТО: depo.ua

Про це пише польський портал onet.pl, повідомляє depo.ua.

Радянські пам'ятники, як зазначає Інститут Національної Пам'яті (ІНП), символізують панування комуністичної системи над Польщею і повинні бути знищені. Загальнонаціональний проект ІНП буде направлено у місцеві органи влади протягом найближчих тижнів.

"Збереження цих пам'яток є наслідком незавершення в Польщі перетворень початку 90-х років. Це була фатальна помилка, яка вже багато років дає паливо, використовуване в пропаганді і провокацій, спрямованих проти нашої батьківщини", – сказав президент ІНП Лукаш Камінський.

Мова йде про більш ніж 500 пам'ятках подяки Радянському союзу. Значною мірою вони були побудовані Червоною армією і не являли собою результат спонтанних дій поляків.

У країні є також ряд пам'яток, що приховують під собою останки загиблих радянських солдатів - ці пам'ятники не будуть знищені. Плани ІНП відносяться до монументів, встановлених в громадських місцях.

Польська держава надалі буде охороняти кладовища, на яких покояться воїни Червоної армії.

"Ми зараз перераховуємо місця, в яких ще знаходяться радянські пам'ятники. До червня ми запропонуємо акцію, яка буде стимулювати місцеві органи влади знищувати радянські пам'ятники, ще до того, як виникне відповідний закон", - пояснює президент ІНП.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя