У Польщі розтрощили кувалдою пам'ятник воякам УПА

У Польщі невідомі знищили черговий пам’ятник воякам УПА
Depo.Життя
10 березня 2016 16:36
ФОТО: depo.ua

Відеоролик, де чоловік у масці кувалдою трощить одну із таблиць українського монумента у селі Молодич в Ярославському повіті Підкарпатського воєводства, опублікувало у себе на сторінці "інформагентство" проросійських терористів, передає depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

Інформацію та ролик розмістив на цьому порталі Давід Гудзєц (Dawid Hudziec), який, як відомо, є персоною нон ґрата в Україні.

До акту вандалізму причетна група людей, пов’язана із право-радикальною націоналістичної організацією "Табір великої Польщі", до якої належить і Гудзєц. Це угруповання відоме своєю проросійською позицією.

Одна із таблиць пам’ятника у селі Молодич присвячена цивільному населенню, натомість друга, зруйнована вандалами, "солдатам УПА, полеглим в 1945-1947 роках". Цю ж частину монумента упродовж останніх років кілька разів замальовували фарбою.

Як пише Гудзєц, члени організації раніше вже зруйнували пам’ятники УПА в селах Вербиця, Грушовичі, Радруж та на взгір’ї Монастир біля села Верхрата.

Голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима називає серію нищень українських пам’ятників у Польщі "добре спланованою провокацією". Він вказує, що відео потрапляє "у відповідні руки і з’являється не на випадкових веб-ресурсах". Оприлюднення цього відео, звертають увагу в ОУП, — це теж складова спецоперації.

Нагадаємо, упродовж останніх кількох років у південно-східній Польщі почастішали випадки актів вандалізму на українських місцях пам’яті. Відеоролики, світлини та інформацію із відповідним матеріалом відразу публікують проросійські і сепаратистські інтернет-портали.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

 

Мітки: УПА, Польща