У полоні до українських моряків ставляться з повагою, - мачуха матроса Ейдера

Військовополонений моряк Андрій Ейдер, перебуваючи в ув'язненні, продовжує навчатися
 

Про це розповіла мачуха одного з військовополонених моряків, Андрія Ейдера, Євгенія Ейдер в ефірі Армія FM, передає Depo.ua.

“Він вчиться. Вивчає німецьку мову, пише вірші для своєї дівчини. Кумедно... дає нам настанови – купити коту дряпалку, батькові – припинити пити кока-колу. Почуває себе бадьоро. Дуже змужнів”, – зазначила вона.

Водночас вона підкреслила, що в полоні до українських моряків ставляться з повагою.

“У “Матроській тиші” було гірше, бо це медична частина, але було краще зі спілкуванням. А в “Лефортово”, наскільки я знаю, є і холодильник, і телевізор, і гаряча вода. Комфортно, наскільки можна говорити про комфорт в полоні. Хлопці між собою не мають можливості спілкуватися”, – розповіла Євгенія Ейдер та додала, що “навіть у полоні до наших хлопців ставляться з повагою – як до офіцерів”.

Вона уточнила, що в Андрія є співкамерник, але “ми не знаємо, чи це співкамерник, чи хтось із працівників ФСБ”.

Окрім того, вона додала, спочатку Андрій був проти, аби батьки приїздили до СІЗО.

“Наприклад, перші рази Андрій не дозволяв, щоб ми їхали. Він дуже чітко, по-дорослому сказав: “Ви не уявляєте, що таке – побачити мене 20 секунд за склом, а потім їхати додому”, – пригадала Євгенія.

Також жінка акцентувала на важливості всіх заходів, які проводяться на підтримку моряків.

“Усі флешмоби, акції, заходи, які роблять люди, для нас, батьків, надважливі. Ми відчуваємо підтримку всієї України. І через нас відчувають цю підтримку хлопці. Консули передають. Їм там постійно транслюють, що їх забули, не чекають, Україна здала їх. Я прошу всіх писати листи. Жовто-блакитні кораблики – дуже підтримували”, - зауважила Ейдер.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя, а також їхні екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.

10 квітня на Росії провели психіатричні експертизи 20 українським морякам.

Лефортовський суд Москви переніс розгляд клопотання слідчих ФСБ Росії щодо продовження арешту 24 українським військовополоненим морякам на 17 квітня.

Під час психіатричної експертизи в московському Інституті імені Сербського лікарі намагалися вивести полонених українських моряків на розмову "по щирості".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна