UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У новому коронавірусі вчені виявили гени двох тварин

Вчені знайшли схожі частинки генів у кажанів та панголінів

У новому коронавірусі вчені виявили гени…

Про це у своїй статті написав біолог Олександр Хасанін, передає Depo.ua з посиланням на ТСН.

У грудні 2019 року більша частина перших госпіталізованих відвідували ринок міста Ухань, провінції Хубей. Однак, найперший випадок захворювання новим коронавірусом COVID-19 виявили у чоловіка, який не відвідував цей ринок. Натомість дослідження вказують на те, що саме зараження вірусом відбулося ще в листопаді. Це підіймає питання про зв'язки епідемії COVID-19 та дикої природ.

Геномний склад вірусу

Молекула коронавірусу складається з 30 000 основ та включає 15 генів, у тому числі і ген S, який кодує білок на поверхні вірусної оболонки.

Порівняльний аналіз показав, що SARS-CoV-2 — штам нового коронавірусу, належить до групи бета-коронавірусів. За своєю структурою він дуже схожий на SARS-CoV, який викликав епідемію гострої пневмонії в листопаді 2002 року. Тоді у 29 країнах зареєстрували 8 098 хворих, 774 з яких померли.

Відомо, що тоді кажани роду Rhinolophus були переносниками вірусу. Вони могли залишати частинки бактерій на деяких рослинах, звідки вірус передавався людям.

Відтоді багато з виявлених бета-коронавірусів були визначені саме у кажанів роду Rhinolophus та у людей. Зазначається, що кажани не чутливі до вірусу та мають імунну систему, що ефективно протистоїть розповсюдженню вірусу.

Хто, все ж таки, розповсюджувач?
У лютому 2020 року вчені виявили у панголіна штам вірусу, дуже схожий на SARS-CoV-2. Панголін — вид ящерів, що живуть в Малайзії. Однак, подальші дослідження показали, що знайдений штам має 90% геномного узгодження SARS-Cov-2. Цього виявилося замало, щоб звинуватити ящера у розповсюдженні епідемії COVID-19.

Водночас виявили, що коронавірус, виділений з панголіна, схожий на 99% в області білка S, що допомагає вірусу заражати людські клітини. Натомість, вірус RaTG13, який взяли у місцевих кажанів вже іншого виду — R. affinis, показав низьку схожість саме в цій області, що унеможливлює попадання вірусу в організм людини. Якщо тільки... не поєднати два віруси в один.

Вчені дійшли висновків, що вірус SARS-Cov-2 — результат комбінації двох різних вірусів, один з яких близький до RaTG13, який знайшли у малайзійських кажанів, а інший — до того, який взяли у панголінів.

Однак, в якому організмі відбулося злиття цих двох вірусів та за яких умов це відбувалося — наразі невідомо. 

Нагадаємо, у Сінгапурі створили тест на коронавірус, який дає результат за п’ять хвилин.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme