У Нищука занепокоїлись через утиски УПЦ КП в Криму

Міністерство культури висловлює глибоку стурбованість ситуацією, в якій опинились релігійні організації Української православної церкви Київського патріархату на території окупованого Криму
Depo.Життя
10 листопада 2016 16:36
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві Мінкульту, передає Depo.ua.

У міністерстві зазначають, що до них постійно звертаються вірні Кримської єпархії УПЦ КП, які заявляють про перманентний тиск з боку окупаційної влади, погрози віруючим, порушення їх прав і свобод, а також захоплення культових споруд.

 Останній факт, який підтверджує цю ганебну тенденцію, був зафіксований 8 листопада 2016 року в місті Сімферополі. До кафедрального собору Української православної церкви Київського патріархату увірвались 6 співробітників Фонду майна Криму, організації створеної російською окупаційною владою, аби  опечатати культову споруду та перешкодити діяльності української релігійної громади. 

"Міністерство культури України висловлює занепокоєність та глибоку стурбованість ситуацією, в якій опинилися релігійні організації Української православної церкви Київського патріархату на території окупованого Кримського півострова", – зазначено в повідомленні.

 У зв’язку з цим, світове співтовариство та громадські інститути закликають звернути увагу на системні порушення прав віруючих, які зафіксовані стосовно української православної спільноти в анексованому Криму.

 Також надати їм належну міжнародну правову оцінку й не допустити подальшого порушення релігійних прав вірних Української православної церкви Київського патріархату окупаційною владою півострова.

Нагадаємо, Московський обласний суд ухвалив рішення знести Свято-Троїцький храм Богородської єпархії, який є єдиним храмом УПЦ КП на території Росії.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя