У Нідерландах розповіли, як ЗМІ можуть зробити світ кращим за допомогою позитивних новин

Корреспондент і писатель з Нідерландів Чарльз Гроенхуйзен впевнений, що журналістика може зробити світ кращим за допомогою позитивних новин

У Нідерландах розповіли, як ЗМІ можуть з…
CharlesGroenhuijsen.com

Гроенхуйзен пропрацював в американських та голандських ЗМІ більше 40 років  і вважає помилкою переконання більшості журналістів про те, що позитивна новина - це не новина, передає Depo.ua з посиланням на Brightvibes.com

Він впевнений, що настав час усвідомити, що журналістика - це дзеркало.

"Глядачі дивляться в це дзеркало, і вони повинні бачити світ таким, яким він є, але вони не хочуть. Вони бачать дзеркало, яке затуманене. Це завжди негативна сторона життя", - зазначає Гроенхуйзен.

Він пропонує звернути увагу на речі, які не всі усвідомлюють: про те, що у світі знизилася кількість бідних людей, про те, що зменшилася смертність немовлят, а середня тривалість життя людей підвищилася. 

"У 1960 році середній термін життя становив 52,6 року. Сьогодні вже 72 роки. Подумайте про середнє здоров'я у світі. Воно надзвичайно покращилось. Неймовірна кількість прогресу. А люди цього не знають. Вони весь час слухають надзвичайні новини і дійсно не звертають увагу на ці мовчазні революції", - додав він.

Гроенхуйзен зізнався, що порівнює журналістику з вихованням дітей.

"Ми виховуємо дітей таким чином, щоб виявити в них позитивні сторони, те, що вони роблять добре. Уявіть, як батько завжди говорить дітям, що вони роблять неправильно. Якщо це єдине повідомлення, яке ми маємо для наших дітей, вони стануть нещасними людьми, негативними людьми та, ймовірно, лютими людьми. Саме так ми ставимося до світу. Тому що ми говоримо світові, як все жахливо. О, а завтра буде ще гірше  з усім, з біженцями та іммігрантами, зі злочинністю. І наслідком цього негативного ставлення є те, що люди дивляться на світ дуже негативно", - вважає він.

Гроенхуйзен зауважив, що дуже часто така інформація грає на страх людей, робить їх наляканими і злими. Тому, негативна журналістика має величезні наслідки для суспільства та для політичного вибору.

"Основна відмінність, яку я маю з багатьма колегами, полягає в тому, що вони схильні посилювати погані речі у світі. Я б пішов на протилежне: посилювати добро; не забуваючи про погане, звичайно. Я маю на увазі, ми журналісти, повинні дати збалансовану картину", - сказав Гроенхуйзен.

Він вважає, що непотрібно забувати про проблеми і замовчувати їх, але, в той же час, потрібно помічати прогрес у багатьох сферах життя.

Гроунхуйсен продовжив: "Якщо б ви трималися подалі від негативної уваги і зупинялися на більш позитивному, більш конструктивному погляді на речі, я думаю, що журналістика могла б створити кращий світ. Проблема полягає в тому, що журналісти не вважають своїм завданням покращити світ. І, можливо, це і є основна різниця між моїми думками і думками багатьох моїх колег".

"Люди повинні усвідомити, що бути песимістичним щодо нашого світу - це вибір. Оптимізм - це також вибір. Це дає більше енергії. І врешті-решт, з такою енергією ми зможемо створити кращий світ для себе, для своїх дітей, онуків", - впевнений Гроенхуйзен.

Фото CharlesGroenhuijsen.com

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme