У Нацполіції вважають, що Україна не готова до легалізації зброї

Заступник голови Національної поліції, начальник патрульної поліції Олександр Фацевич заявив, що Україна поки не готова до легалізації вогнепальної зброї
Depo.Життя
30 вересня 2016 05:07
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в ефірі телеканалу 1+1, передає depo.ua з посиланням на прес-службу поліції.

Фацевич зазначив, що вивчав рівень злочинності і досвід роботи поліції кількох розвинених країн. Зокрема, в американському місті Х’юстон (штат Техас) багато мешканців мають легальну вогнепальну зброю. Місцева поліція реєструє 40-50 розбійних нападів за добу, найчастіше – із застосуванням саме зареєстрованої зброї. Водночас на території всієї України за добу реєструється 12-15 розбоїв.

"Моя особиста думка: зараз дати можливість людям володіти зброєю не можна", - зазначив Фацевич.

При цьому він додав, що повноважень поліції, прописаних в законодавстві, достатньо, а добропорядним громадянам слід виконувати вимоги поліцейських.

За його словами, в Великій Британії зі 140 тисяч поліцейських лише 7 тисяч несуть службу зі зброєю.

Всі вимоги поліцейських виконуються, і при цьому рівень злочинності в країні нижчий, ніж в США.

"Тут потрібно починати з себе і робити висновки. Виконуйте вимоги поліцейських - законні вимоги. Не потрібно нам більше повноважень. Просто те, що надано нам законом - виконуйте наші вимоги", - зазначив він.

Він також запевнив, що поліцейських, які порушуватимуть закон, будуть притягувати до відповідальності - аж до кримінальної.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя