У МЗС заявили, що активно взаємодіють з Радою Європи щодо ситуації в Криму

Міністр закордонних справ Павло Клімкін провів низку телефонних переговорів щодо ситуації на кордоні із Кримом

У Міністерстві закордонних справ (МЗС) заявили, що активно взаємодіють з Радою Європи щодо ситуації в Криму. Про це повідомляє прес-служба відомства, передає depo.ua.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін провів телефонну розмову з головою Комітету міністрів Ради Європи, головою МЗС Естонії Мариною Кальюранд. У ході розмови міністр висловила підтримку Україні в ситуації, що склалася на окупованому півострові.

"12 серпня пані голова Комітету міністрів Ради Європи оприлюднила заяву, в якій висловила глибоку стурбованість зростанням напруженості навколо "незаконно анексованого Російською Федерацією півострова Крим" і закликала всі причетні сторони невідкладно розпочати діалог у межах наявних домовленостей з метою досягнення мирного врегулювання конфлікту", - сказано в повідомленні.

Протягом 11-12 серпня Постійне представництво України при Раді Європи інформувало держави-члени та естонське головування в Комітеті міністрів, керівництво Організації та комісара Ради Європи з прав людини про провокації Російської Федерації в окупованому Криму і сфабрикованих звинуваченнях проти Євгена Панова та інших громадян України.

"Враховуючи правозахисний мандат Ради Європи, особливу увагу українська делегація привернула до необхідності використовувати механізми Ради Європи щодо захисту прав і свобод громадян України. Очікуємо, що Рада Європи та її члени будуть вживати всі заходи для того, щоб змусити Росію надалі утримуватися від такого роду провокацій та припинити грубо порушувати права людини на окупованій нею українській території", - заявили в МЗС.

У цьому контексті МЗС також нагадує вимогу Комітету міністрів Ради Європи про необхідність надання Росією повного доступу моніторинговим правозахисних механізмам Ради Європи до території окупованого Криму.

Наголошується, що МЗС україни через Постійне представництво при Раді Європи буде надавати Організації актуалізовану інформацію про російську провокацію в Криму і долю громадян України, незаконно затриманих у зв'язку з нею.

Нагадаємо, 10 серпня у ФСБ Росії заявили, що нібито запобігли скоєнню в Криму терористичних актів, підготовлених Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.  У ФСБ стверджували, що  в ніч на 7 серпня в районі міста Армянськ виявлена група диверсантів, а потім ліквідована "агентурна мережа" ГУР Міноборони України. Крім того, у ФСБ заявили, що в ніч на 8 серпня спецпідрозділами Міністерства оборони України нібито були здійснені ще дві спроби прориву диверсійно-терористичних груп, які запобігли російські силові підрозділи.

Президент Російської Федерації Володимир Путін звинуватив Україну в терорі. У відповідь на це президент України Петро Порошенко заявив, що ці закиди лунають так само безглуздо та цинічно, як заяви російського керівництва про відсутність російських військ на Донбасі. 

Російські правоохоронці заявили про затримання семи "диверсантів". Однак РосТБ показало тільки одного затриманого - 39-річного запоріжця Євгена Панова. Його брат Ігор Котелянець заявив, що чоловіка викрали у Запорізькій області та відвезли у Крим. 

Пізніше було назване ім'я ще одного затриманого - Андрія Захтія.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme