У МЗС підрахували українців за кордоном

На сьогодні за кордоном України легально перебувають до 5 млн українців
Depo.Життя
8 червня 2016 10:17
ФОТО: depo.ua

Про це розповів директор консульського департаменту МЗС України Андрій Сибіга у Варшаві під час зустрічі з українською громадою в Українському домі, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Сьогоднішня статистика говорить про те, що за кордоном легально перебуває близько 5 млн громадян України. Цифра вражає і вона має тенденції до зростання", – заявив Сибіга.

Дипломат зазначив, що МЗС України робить усе можливе, щоб українець за кордоном був повністю захищеним і за необхідності отримував допомогу з боку держави.

За словами Сибіги, на сьогодні консульства України видають українцям за кордоном близько 70 тис. біометричних паспортів на рік.

"У наступному році ми прогнозуємо оформлення за кордоном близько 100 тис. біометричних закордонних паспортів", – наголосив дипломат.

Загалом, додав він, в Україні на сьогодні вже видано 1,2 млн біометричних паспортів, а спроможності Української держави – видавати 2,5–3 млн біометричних паспортів на рік.

Сибіга зазначив, що оформлення закордонних паспортів є найбільш затребуваною консульською дією за кордоном.

"Для отримання закордонного паспорта громадянину України за кордоном треба лише пред’явити свій закордонний паспорт і будь-який документ, який підтверджує легальність перебування у країні. Всі бюрократичні перепони для громадян України знято", – констатував дипломат.

За його словами, найбільш інтенсивна консульська робота МЗС України за кордоном, а відтак найбільша кількість українців, спостерігається в Італії, Іспанії, Португалії, Чехії, Росії, Німеччині та Польщі.

Наразі найбільше українців проживає на території Росії.

Нагадаємо, що на Російській Федерації, за даними Всеросійського перепису населення 2002 року, загальна кількість українців становила 2 942 963 людини (з них 76,5% - міське населення, 23,5% - сільське).

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя