У МОЗ закликають не цькувати людей, які контактували з хворими на коронавірус

Міністерство охорони здоров'я закликає утриматися від стигматизації осіб, які були в контакті з хворими на коронавірус
 

У МОЗ закликають не цькувати людей, які…
Фото: ЕРА

Про це заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко під час брифінгу, передає Depo.ua.

Він наголосив, що всіх контактних осіб ізолювати у медичні заклади не потрібно.

"Не повинно бути стигматизації людей за будь-якими ознаками, в тому числі і за наявністю хвороб. Ми приділяємо максимум зусиль для комунікації і ми говоримо, що самоізоляція у будинку є безпечною. Це соціальна відповідальність кожного з нас. Люди не виходять з дому, не відвідують місця масового скупчення людей. В той же час у нашому суспільстві чомусь сформувалась хибна думка, що ми повинні всіх, хто десь бачив або чув, або доторкнувся до людини, коли вона ще була без симптомів, повинні ізолювати і саме у медичний заклад", – сказав Ляшко.

Він наголосив, що є чіткі алгоритми, кого потрібно ізолювати до медичних закладів.

"Ми повинні пам'ятати, що медична допомога надається 24/7 усім громадянам України у наших медичних закладах. Ми не зможемо ізолювати всіх саме у заклади охорони здоров'я. адже це здорові люди, навіть якщо вони були контактними. Є чіткі алгоритми і процедури, коли і кого потрібно ізолювати. Як працювати з контактними особами. Ці алгоритми постійно змінюються. Сьогодні є алгоритми ВООЗ від 27 лютого. Вони адекватні. Є три чіткі індикатори, що таке "контактний" і як з ним працювати", – зазначив заступник міністра охорони здоров'я.

Ляшко закликав українців довірити професіоналам питання щодо того, кого і куди ізолювати.

"Ми повинні до всіх ставитися однаково. А питанням кого, куди і як ізолювати повинні займатися професіонали", – наголосив він.

Нагадаємо, 3 березня в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

Жителі міста Чернівці прийшли до будинку, де проживає цей хворий, із вимогою ізолювати його дружину, інакше вони перекриють вулицю.

У ВООЗ заявили, що рівень смертності від коронавірусу нового типу COVID-2019 у світовому масштабі становить 3,4%.

За даними на ранок 4 березня, від коронавірусу COVID-19 загинуло 3174 людей у всьому світі, хворих – 92 560.

Станом на 27 лютого п’ять українців захворіли на коронавірус; усі вони перебувають за межами України.

Проте 28 лютого стало відомо, що громадянку України, у якої виявили коронавірус на борту круїзного лайнера Diamond Princess біля берегів Японії, виписали з лікарні.

Також стало відомо, що в евакуйованих з Китаю українців ознак коронавірусу не виявлено.

У східній китайській провінції Чжецзян 16 лютого запустили у виробництво перші ліки, які можуть бути ефективними в боротьбі з новим коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус вже в Україні: Що відбувається (ХРОНІКА)

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme