У МОЗ розповіли, куди звертатися, якщо вам відмовляють у тесті на коронавірус

Українців просять звертатися на "гарячі лінії" Міністерства охорони здоров'я або обласних державних адміністрацій  у разі відмови провести тестування на коронавірус COVID-19
 

У МОЗ розповіли, куди звертатися, якщо в…
Фото: ЕРА

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу, передає Depo.ua.

"Ми отримуємо повідомлення, що у деяких медичних закладах відмовляються брати зразки для дослідження на коронавірусну хворобу. Хочу звернутися до всіх медиків та громадян, які потребують чи мають підстави для проведення тестування. На сайті Міністерства охорони здоров'я, а також на сайтах обласних державних адміністрацій є "гарячі лінії". Про кожну відмову у тестуванні повідомляйте на "гарячу лінію", – сказав Ляшко.

За його на національному та на регіональному рівні зі спеціалістами буде розглядатися кожне таке звернення для того, щоб максимально забезпечити проведення тестування всіх, хто підпадає під алгоритм тестування.

У пресслужбі МОЗ наголошують, що лікарі повинні діяти відповідно до алгоритмів, які прописані в стандарті надання медичної допомоги.

В стандарті є чіткі критерії, за якими люди підпадають під підозру на коронавірусну інфекцію. Якщо у них є ознаки гострого вірусного захворювання, їм повинні проводити тест на COVID-19.

Критерії, за якими людина може вважатися контактною:

  • Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19.
  • Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).
  • Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.
  • Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).
  • Особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метра.
  • Медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19.
  • Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19.
  • Працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які безпосередньо приймали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту.
  • Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19, супутники подорожі.
  • Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий.
  • Якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я заявило, що отримує повідомлення, що у деяких медичних закладах відмовляються брати зразки для дослідження на коронавірусну хворобу

В Україні створили 567 мобільних бригад, щоб забирати зразки для проведення тестування у вірусологічних лабораторіях методом полімеразної ланцюгової реакції. 

29 березня  головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що новий стандарт надання медичної допомоги хворим на COVID-19 передбачає госпіталізацію лише хворих у стані середньої важкості та важкому

Станом на ранок 30 березня в Україні 480 людей злягли з COVID-19.

Також повідомлялося, що коронавірус вбив майже 34 тисячі людей.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme