У Мінсоцполітики пояснили, як платити комуналку, щоб і субсидію зберегти, і від коронавірусу вберегтися

Міністерство соціальної політики закликає отримувачів субсидії оплачувати комунальні послуги дистанційно, щоб не створювати черги у відділеннях банків та "Укрпошти" у зв'язку з загрозою поширення коронавірусу
 

У Мінсоцполітики пояснили, як платити ко…
Фото: Depo.ua

Про це заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко під час брифінгу, передає Depo.ua.

Зокрема, він роз'яснив, що незначна прострочка платежів не вплине на отримання субсидії.

"У зв'язку з наближенням термінів оплати житлово-комунальних послуг, що традиційно відбувається близько 20 числа кожного місяця, у інформаційному середовищі наразі з'являться інформація про певні питання надання житлових субсидій та пільг. Зокрема, розповсюджується у ЗМІ дані про те, що якщо отримувач субсидії або пільги невчасно оплатив житлово-комунальні послуги, то він фактично втрачає право на відповідні види соціальної підтримки. Хочемо спростувати цю інформацію і заспокоїти громадян, які одержують пільги і субсидії", – сказав Музиченко.

Він пояснив, що прострочка комунальних платежів повинна бути не більше двох місяців станом на травень 2020 року, тоді субсидія буде надана у наступному опалювальному сезоні. У цьому ж сезоні субсидія зберігається у будь-якому разі.

"Оскільки рівень оплати за житлово-комунальні послуги і наявність або відсутність заборгованості не впливає на право отримання пільги або субсидії протягом терміну їх отримання. Тобто до завершення поточного опалювального сезону. Наявність простроченої понад 2 місяці заборгованості впливатиме на надання житлових субсидій на наступний період їх отримання, що визначатиметься аж з травня 2020 року. Таким чином важливо, щоб власне у травні поточного року в одержувачів субсидій була відсутня прострочена на понад два місяці заборгованість. Уточнюю, що це наразі борг який буде у громадян станом на травень 2020 року за спожиті послуги у лютому місяці поточного року", – сказав заступник міністра.

Він наголосив, що також можна сплатити комунальні платежі через інтернет.

"При цьому звертаю увагу, що для оплати житлово-комунальних послуг не обов'язково особисто відвідувати відповідні відділення банків та "Укрпошти", утворюючи черги та скупчення людей. На сьогодні існує декілька варіантів оплати послуг, які дозволяють зробити це дистанційно, зокрема, використовуючи особисті кабінети, інтерент-банкінг та інтернет загалом", – зазначив Музиченко.

Він закликав рідних і близьких пенсіонерів та осіб похилого віку допомогти розібратися та оплатити комунальні послуги по можливості без відвідування закладів банків та відділень "Укрпошти" або зробити це за них.

Для самотніх громадян, які перебувають на соціальному обслуговуванні у територіальних центрах соціального обслуговування допомогу із оплатою рахунків за житлово-комунальні послуги нададуть соціальні працівники.

"Міністерство соцполітики уже надало відповідні завдання органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування для організації такої роботи", – зазначив міністр.  

Він також додав, що за неможливості здійснити оплату комунальних послуг такі працівники допоможуть самотнім громадянам.

Нагадаємо, наразі у відділеннях "Ощадбанку" великі черги, в яких, здебільшого, пенсіонери, що намагаються оплатити комунальні послуги попри введення у країні карантину через розповсюдження коронавірусу. 

Станом на ранок 16 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 6506 людей, кількість заражених коронавірусом зросла до 168 598.

3 березня в Україні було зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях. 13 березня 71-річна жінка з Житомирської області, хвора на COVID-19, померла.

16 березня в Україні підтвердили ще два випадки захворювання на коронавірус.

Довідка: 31 грудня 2019 року у китайському місті Ухань в провінції Хубей зафіксували спалах невідомої раніше пневмонії, яка згодом виявилась коронавірусом.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах китайського коронавіруса нового типу надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо введення карантину на три тижні в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів, а ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

14 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про тимчасову заборону в'їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське авіасполучення. 

У РНБО закликали громадян України повернутися додому до 17 березня.

16 березня Україна закрила в’їзд на свою територію для іноземців та осіб без громадянства у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. 

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme