У межах 10 проєктів українські виші отримають понад €9 млн

Кілька десятків українських університетів, науково-дослідні установи та підприємства, а також низка міністерств візьмуть участь в 10 проєктах програми ЄС Erasmus+ із фінансуванням понад 9 млн євро

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на пресслужбу Міністерства освіти та науки.

"46 українських вишів та інших організацій отримають фінансування понад 9 млн євро. 10 проєктів з-поміж 164 були відібрані для розбудови потенціалу у сфері вищої освіти за програмою Європейського Союзу Erasmus+. Такими є результати конкурсу 2020 року, оголошеного Виконавчим агентством із питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ці 10 проєктів спрямовані на:

–  модернізацію освітніх програм із соціальних наук та інженерії, охорони здоров’я і навколишнього середовища;

–  модернізацію врядування закладів вищої освіти;

–  зміцнення зв’язків системи вищої освіти з економічним і соціальним середовищем.

У реалізації проєктів з української сторони братимуть участь 36 закладів вищої освіти, одна науково-дослідна установа, одне приватне та два державних підприємства, дві громадські організації, Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів та Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

Окрім того, три українські університети виступають грантоотримувачами й координаторами проєктів: Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет "Львівська політехніка" та Національний університет "Запорізька політехніка".

Також до проєктних команд долучаться 59 партнерів із 22 країн світу:

–  34 організації з 15 країн-членів програми (Австрія, Бельгія, Болгарія, Естонія, Іспанія, Італія, Литва, Латвія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словенія, Фінляндія, Франція)

–  25 організацій із 7 країн-партнерів програми (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Республіка Молдова, Таджикистан).

Уточнюється, що частина проєктів розпочне свою діяльність вже з листопада 2020 року, інші – із січня 2021 року.

Національний Еразмус+ офіс в Україні

Нагадаємо, дещо раніше у Міноборони розповіли, як військову освіту реформують за стандартами НАТО.

Довідка: Erasmus+ – це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проєкти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді і спорту.

Напрям "Розвиток потенціалу вищої освіти (КА2: CBHE)" є окремим компонентом міжнародного виміру програми Erasmus+ у сфері вищої освіти.

У межах конкурсів із 2015 р. до 2019 р. було профінансовано 38 проєктів за участі 200 організацій з України, включаючи 120 закладів вищої освіти. Загальна сума гранту проєктів складає понад 27 млн євро.

Читайте також: В Україні змінили правила для вступників у виші: Що нового

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"