У мережі звинувачують Держкіно у намаганні розпилу грошей на "Оскарі"

Користувачів інтернету спантеличив лист Українського оскарівського комітету до Мінкульту, в якому організація просить виділити $30 тис. на промоцію українського претендента на "Оскар"
Depo.Життя
7 листопада 2016 15:34
ФОТО: depo.ua

Як зазначає Depo.ua, на думку авторів листа, написаного на бланку Асоціації продюсерів України, ці гроші потрібні, аби український фільм міг потрапити на "Оскар". 

Як розповіли представники комітету та Держкіно в ефірі "Громадського", виділення таких грошей - звичайна практика. 

"Там є дуже потужні фільми і фільми режисерів зі світовим іменем, тому американські кіноакадеміки мають на щось звернути увагу. У першу чергу звертають увагу на імена, а потім на країни. Україна не є дуже потужною державою на світовому кінопросторі. На цю номінацію претендує 80 фільмів. Вирішити серед 80 - це нелегко. Такі країни як Україна мають підтримувати своїх номінантів", - голова Оскарівського комітету Алік Шпілюк. 

Додав, що багато країн, скажімо, Грузія, підтримує кандидатів грошима. 

"Ця сума, думаю, приблизно дорівнює тим сумам, які даються іншим країнам", - додав голова комітету.

Сергій Неретін, заступник голови Держкіно, додав, що гроші потрібні на лобізм.

"У держави до цього моменту було не передбачено грошей. Але з цим зіштовхнеться будь-який фільм, який претендуватиме на "Оскар". Держкіно виділяє гроші, щоб режисер картини туди доїхав. Вільних грошей у нас немає", - сказав Неретін. 

Втім, у мережі не всі повірили, що виділяти гроші необхідно, а кіношників звинуватили у спробі розпилу коштів на "Оскарі". 

"Все починає скочуватися в провінціалізм, спробу дріб'язкового розпилу і оскарівський карго-культ. Плюс закритість і мовчання нового складу оскарівського комітету, чого я вже точно не очікував", - зазначив у Facebook виконавчий директор Українського кіноінституту Денис Масліков. 

На його думку, гроші підуть в нікуди. 

"Я вважаю, що ці гроші тупо освоять і спустять, тому що це будуть дармові гроші для режисера і продюсера. Якщо вони збираються найняти якісь місцеві голлівудські компанії або агентів з лобізму, то потрібно розуміти, що там багато аферистів. Навіть якщо звертатися до вихідців з України. Під аферистами я маю на увазі тих, хто буде говорити: так, я тут 5-10-20 років, я спец і досвідчений голлівудський продюсер, знаю всі ходи в Американській кіноакадемії, все вирішимо, але ви ж розумієте, що 100% гарантії я вам дати не можу. І все, ніякого вихлопу і ніяких грошей. Тому що гроші будуть дармові. Не шкода нікому", - додав Масліков. 

У мережі звинувачують Держкіно у намаганні розпилу грошей завдяки "Оскару" - фото 1

Журналістка Олеся Анастасьєва звинуватила кіношноків у непрозорій діяльності. 

Вірогідно, як реакція на її пост, з'явилась публікація на сторінці Українського оскарівського комітету у Facebook. Лист оприлюднили лише три години тому, себто вже кілька днів потому, як був написаний лист. 

У мережі звинувачують Держкіно у намаганні розпилу грошей завдяки "Оскару" - фото 2

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя