У мережі звинувачують Держкіно у намаганні розпилу грошей на "Оскарі"

Користувачів інтернету спантеличив лист Українського оскарівського комітету до Мінкульту, в якому організація просить виділити $30 тис. на промоцію українського претендента на "Оскар"

Як зазначає Depo.ua, на думку авторів листа, написаного на бланку Асоціації продюсерів України, ці гроші потрібні, аби український фільм міг потрапити на "Оскар". 

Як розповіли представники комітету та Держкіно в ефірі "Громадського", виділення таких грошей - звичайна практика. 

"Там є дуже потужні фільми і фільми режисерів зі світовим іменем, тому американські кіноакадеміки мають на щось звернути увагу. У першу чергу звертають увагу на імена, а потім на країни. Україна не є дуже потужною державою на світовому кінопросторі. На цю номінацію претендує 80 фільмів. Вирішити серед 80 - це нелегко. Такі країни як Україна мають підтримувати своїх номінантів", - голова Оскарівського комітету Алік Шпілюк. 

Додав, що багато країн, скажімо, Грузія, підтримує кандидатів грошима. 

"Ця сума, думаю, приблизно дорівнює тим сумам, які даються іншим країнам", - додав голова комітету.

Сергій Неретін, заступник голови Держкіно, додав, що гроші потрібні на лобізм.

"У держави до цього моменту було не передбачено грошей. Але з цим зіштовхнеться будь-який фільм, який претендуватиме на "Оскар". Держкіно виділяє гроші, щоб режисер картини туди доїхав. Вільних грошей у нас немає", - сказав Неретін. 

Втім, у мережі не всі повірили, що виділяти гроші необхідно, а кіношників звинуватили у спробі розпилу коштів на "Оскарі". 

"Все починає скочуватися в провінціалізм, спробу дріб'язкового розпилу і оскарівський карго-культ. Плюс закритість і мовчання нового складу оскарівського комітету, чого я вже точно не очікував", - зазначив у Facebook виконавчий директор Українського кіноінституту Денис Масліков. 

На його думку, гроші підуть в нікуди. 

"Я вважаю, що ці гроші тупо освоять і спустять, тому що це будуть дармові гроші для режисера і продюсера. Якщо вони збираються найняти якісь місцеві голлівудські компанії або агентів з лобізму, то потрібно розуміти, що там багато аферистів. Навіть якщо звертатися до вихідців з України. Під аферистами я маю на увазі тих, хто буде говорити: так, я тут 5-10-20 років, я спец і досвідчений голлівудський продюсер, знаю всі ходи в Американській кіноакадемії, все вирішимо, але ви ж розумієте, що 100% гарантії я вам дати не можу. І все, ніякого вихлопу і ніяких грошей. Тому що гроші будуть дармові. Не шкода нікому", - додав Масліков. 

У мережі звинувачують Держкіно у намаганні розпилу грошей завдяки "Оскару" - фото 1

Журналістка Олеся Анастасьєва звинуватила кіношноків у непрозорій діяльності. 

Вірогідно, як реакція на її пост, з'явилась публікація на сторінці Українського оскарівського комітету у Facebook. Лист оприлюднили лише три години тому, себто вже кілька днів потому, як був написаний лист. 

У мережі звинувачують Держкіно у намаганні розпилу грошей завдяки "Оскару" - фото 2

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя