У Меджлісі пояснили, навіщо окупанти "шиють" екстремізм

Заборона Меджлісу кримськотатарського народу, як екстремістської організації, дасть змогу окупантам поставити крапку у справі Ахтема Чийгоза
Depo.Життя
17 березня 2016 21:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

За його словами, навіть за російськими законами справа Чийгоза явно сфабрикована - у ній є ряд невідповідностей і грубих порушень.

"Суд проти Меджлісу - продовження процесу у справі "26 лютого", в якій дуже багато непорозумінь, невідповідностей, у ній не в'яжуться свідчення захисту і свідків. Для того, щоб винести остаточне звинувачення Ахтему Чийгозу й активістам, які брали участь у мітингу 26 лютого, їм необхідно знайти додаткові аргументи звинувачення", - сказав Барієв.

На його думку, заборона Меджлісу й оголошення його екстремістською організацією, як мінімум, додасть основному фігурантові цієї справи, заступникові голови Меджлісу Чийгозу звинувачення в екстремізмі.

Про те, що справу "26 лютого" "шито білими нитками й сфабриковано Москвою", свідчать виявлені адвокатами численні порушення у справі.

Приміром, зазначив Барієв, свідчення свідків і потерпілих не відповідають. Кілька свідчень грубо сфабриковано, адвокати помітили, що вони написані явно за шаблоном, під копірку з тими ж граматичними помилками. Крім того, один зі свідків свідчить, як очевидець подій 26 лютого і оговорюється, що він бачив їх по телевізору.

У справі немає явних доказів, що конкретні дії Чийгоза або інших активістів сприяли смерті потерпілих. За твердженням адвокатів, потерпілі не мають конкретних претензій до підсудних у справі "26 лютого".

Більше того, заявив він, Чийгоз під час мітингу робив все, щоб не допустити кровопролиття, уникнути тиску і дати коридор для проходу медиків.

Як розповів Барієв, він особисто 26 лютого "останнім йшов з площі перед парламентом і не бачив поранених або задавлених людей".

"Звичайно, в ході мітингу були різні ситуації. Я особисто виводив кілька чоловік, яким було погано. Тиск був на усіх, в якийсь момент я сам відчув, що мені важко дихати. Обстановка була дуже небезпечна", - зазначив він.

Нагадаємо, що раніше "прокурор" окупованого Криму Наталія Поклонська подала позов до суду з вимогою заборонити діяльність Меджлісу на півострові.

В ООН закликали Росію не допустити закриття Меджлісу кримськотатарського народу в Криму. Євросоюз також висловив стурбованість намірами заборонити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Кримська правозахисна група звернулася до міжнародних організацій із заявою про неприпустимість заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя