Меджліс підрахував кількість зниклих кримських татар

З моменту анексії Криму зникли близько 15 кримських татар, які могли постраждати за незгоду з окупацією
Depo.Життя
13 червня 2016 16:21
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, передає depo.ua.

"Називаються різні цифри. У Києві говорять приблизно про два десятки людей, ми схильні говорити про меншу кількість зниклих. Кілька з зниклих були пізніше знайдені мертвими – Решат Аметов і Едем Асанов. Останньому приписують самогубство через повішення, але дуже багато хто з нас сумніваються, що правоохоронні органи об'єктивні. Всі інші зниклі хлопці, за нашими підрахунками, це близько півтора десятка людей. Деякі з них зникли два роки тому, але до цих пір ні в нас, ні у родичів жодних звісток немає", – сказав він.

За його словами, пропадають як політичні активісти, так і звичайні активні громадяни.

"Пропадають різні люди. Зокрема, пропав один хлопець і ми спочатку не зрозуміли, що могло спонукати когось викрасти його, поки не виявилося, що він перебував у групі футбольних фанатів, які в лютому 2014 року виступали за територіальну цілісність України. Ми вважаємо, що це могло бути пов'язано з його зникненням", – заявив він.

Джелялов зазначив, що за ці викрадення людей відповідальні російські силові органи, які намагаються таким чином придушити протестні настрої кримських татар.

"Був опублікований документ заступника начальника ФСБ з Криму Ібрагімова, де прямо говориться про те, що потрібно всіляко впливати на активістів кримськотатарського національного руху шляхом обшуків та арештів. Крім того, під час допитів багатьох кримськотатарських хлопців співробітники силових органів прямо погрожували, що якщо ті не погодяться співпрацювати, вони можуть стати, як співробітники органів виражаються, "потеряшками". З цього ми робимо висновок, що силовики планують подібні операції і самі беруть участь у них", – заявив перший заступник голови Меджлісу.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя