У Марокко знайшли рештки найдавнішого динозавра

Вчені виявили на гірському хребті Середній Атлас в Марокко рештки найдавнішого динозавра

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Російську службу BBC".

За даними палеонтологів, стегозавр, якому належать ці останки, жив на Землі 168 мільйонів років тому.

Наголошується, що це перший стегозавр, рештки якого були знайдені в Північній Африці. Стегозаври були широко поширені в Північній Америці, Азії і Європі.

Група вчених під керівництвом палеонтолога Сюзанни Майдмент назвала новий вид стегозавра Adratiklit boulahfa, що в перекладі з берберської мови означає "гірська ящірка".

"Відкриття Adratiklit boulahfa особливо дивне, оскільки знайдені останки належать до другої епохи юрського періоду – Середнього юра. Більшість знайдених останків стегозаврів відносяться до значно більш пізніх епох. Тому цей найдавніший з відомих представників стегозаврів допоможе нам краще зрозуміти еволюцію цієї групи динозаврів", – говорить Майдмент.

Динозавр, останки якого були знайдені в Марокко, імовірно належав до роду Dacentrurus - великих птицетазових динозаврів з сімейства Stegosauridae. 

"Однак це не обов'язково говорить про те, що стегозаври не були поширені на території Гондвани. Це може означати, що на території давньої Гондвани просто менше проводилося розкопок", – пояснює палеонтолог.

Як вважається, стегозаври жили з початку нижнє юрської епохи до кінця крейдяного періоду (182,7 – 66 мільйонів років тому).

 Фото Реконструкція стегозавра Генріха Хардера/ Вікіпедія

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"