У Лондоні вирішили відтворити підірвану ІДІЛ арку з Пальміри

Фрагмент стародавнього пам'ятника сирійської Пальміри, зруйнованого бойовиками "Ісламської держави" вирішено відтворити на Трафальгарській площі Лондона
Depo.Життя
29 грудня 2015 08:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ВВС.

У серпні цього року джихадисти підірвали древній храм Бела в сирійській Пальмірі, побудований близько двох тисяч років тому.

Дві колони, що вінчали вхід у храм - єдиний фрагмент будівлі, вцілілий після вибуху.

Арка буде відновлена ​​по фотографіях за допомогою 3D-принтера.

Інститут цифровий археології, який взявся за реконструкцію - спільне підприємство, створене Гарвардським і Оксфордським університетами, а також "Музеєм майбутнього" з Дубая.

Як очікується, презентація відтвореного пам'ятника відбудеться на Трафальгарській площі в квітні 2016 року. Ідентична арка буде встановлена ​​на Таймс-сквер у Нью-Йорку.

В даний час Інститут цифровий археології займається спеціальним проектом, в рамках якого добровольці за допомогою 3D-камер документують культурні об'єкти Близького Сходу та Північної Африки, що входять до групи ризику.

Бойовики "Ісламської держави" встановили контроль над Пальмірою в середині травня. За цей час бойовики розграбували і зруйнували безліч стародавніх споруд, що входили до списку пам'яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя