У Литві починають публікувати повідомлення агентів КДБ

Центр досліджень геноциду і резистенції жителів Литви починає оприлюднення агентурних повідомлень агентів радянської спецслужби КДБ

Depo.Життя
18 жовтня 2017 10:34
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Delfi.

"Таких документів в Особливому архіві Литви зберіглося досить багато, їх оприлюднення повинне дозволити суспільству сформувати більш точне уявлення про діяльність агентів КДБ", – йдеться у прес-релізі Центру.

Спершу будуть оприлюднені повідомлення агентів, які діяли в литовських емігрантських організаціях. Пізніше планується оприлюднити повідомлення про науково-технічну розвідку і шпигунство, якими займалися агенти під час наукових і робочих стажувань.

Чималу частину агентурних повідомлень становить інформація секретних співробітників, що діяли в оточенні Католицької церкви.

Нагадаємо, центр досліджень геноциду і резистенції жителів Литви оприлюднює інформацію про діяльність КДБ на сайті www.kgbveikla.lt із 2011 року. На сьогодні на сайті вже оприлюднено більше 5500 документів.

Довідка: Агентурне повідомлення – написаний рукою агента текст про виконане завдання КДБ або інформація, отримана за його особистою ініціативою. Агентурне повідомлення підписувалося псевдонімом.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя