У Криму українцям не продають пиво

Журналістка, яка живе в окупованому Криму розповіла про те, що з українським паспортом вона не змогла купити пиво у магазині Феодосії

Про це вона написала на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передає depo.ua.

"Щороку, вже років 5-6 як, я посилаю свого сина робити контрольну закупівлю пива за завданням редакції. Він до цього року був неповнолітнім, і для газети було важливо чи продадуть дитині алкогольний напій. Зазвичай він об'їжджав 7-10 точок, - десь йому пиво продавали, десь немає.

Звичайно, дитина дещо зросла, але виглядає ще досить молодо, і все ще в більшій частині магазинів у нього вимагали паспорт. І ось пішов боєць на завдання в цьому році. Все виглядало як зазвичай, але облом трапився в магазині "Абсолют" на вул. Руській, Феодосія.

У нього попросили паспорт, він його пред'явив, - і почув: "Ваш паспорт не дійсний на території Криму. Українцям ми пива не продаємо". А у нього український паспорт, з кримської пропискою.

Ні, я не повірила. Ми прийшли з ним сьогодні разом на ще одну контрольну закупівлю, і я запитала, а що це було. І продавець мені на диктофон виразно сказала: "Його паспорт тут недійсний".

Тобто при перетині кордону він дійсний, а в магазині - ні.

І тоді я попросила "Книгу скарг і пропозицій" (її шукали хвилин п'ять, і після дзвінка господині магазина таки знайшли за стопкою рибних консервів), і написала я в ній питання:

- А чому, власне, Книгу скарг, оформлену в 2005 році при Україні, і опечатану українською печаткою, магазин вважає дійсною?

Цікаво, яку дадуть відповідь", - написала вона.

Нагадаємо, Росія окупувала Крим після незаконного референдуму у березні 2014 році.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

 

'); } else { document.write("
<\/div>"); var wrapper = document.getElementById('footer_widget_wrap'); wrapper.style.display ='block'; wrapper.addEventListener('click', function (e) { var url, target = e.target, dtitle, ddescr, durl, dimg; if ( target.tagName.toLowerCase() === 'i' ){ target = target.parentElement; } if ( !target.classList.contains( 'wcont' ) ) return; dtitle = document.querySelector('meta[property="og:title"]').getAttribute('content'), ddescr = document.querySelector('meta[property="og:description"]').getAttribute('content'), durl = document.querySelector('meta[property="og:url"]').getAttribute('content'); dimg = document.querySelector('meta[property="og:image"]').getAttribute('content'); if ( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_fb' ) { url = 'https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?src=sp&u=' + durl; } else if( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_tw' ) { url = 'https://twitter.com/intent/tweet?url=' + durl + '&text=' + ddescr; } else if( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_gp' ) { url = 'https://plus.google.com/share?url=' + durl; } window.open(url); }); }