У Криму російські силовики провели обшук у будинку проукраїнського активіста

В селі Оріхове Сакського району незаконно анексованого Криму 8 лютого російські силовики провели обшук у проукраїнського активіста Олега Приходька

Про це розповів сам Приходько, передає Depo.ua із посиланням на "Крим.Реалії".

"Проводили вчора (8 лютого – ред.) обшук. Була ціла юрба силовиків, зі зброєю. Забрали мій і дружини комп'ютер, телефон, українську символіку, прапори. Навіть у машині. Також забрали макети німецьких автоматів. Обшук вони пояснили тим, що вночі в Саках були розбиті могили радянським льотчикам, намальована свастика. І вони чомусь вирішили прийти до мене", – розповів чоловік.

За словами Приходька, після обшуку його відвезли до Сімферополя, де переписували всі контакти з телефону, проводили бесіду і сказали, що "проводитимуть експертизу того, що в мене забрали".

Водночас російські силовики публічно не коментують проведення обшуку у Приходька.

Підтвердження інформації активіста з інших джерел поки немає.

Довідка: Росія анексувала Крим у березні 2014 року. Півострів оголошено тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

7 жовтня 2015 року президент Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії.

Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій.

Після анексії Криму Росією на півострові регулярно відбуваються обшуки і допити місцевого населення.

Правозахисники характеризують це як "боротьбу з інакомисленням".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна