У кримській школі 1 вересня "ополчєнєц" розповідатиме дітям про "честь та совість"

У Криму, в селі Трудове, в школі на батьківських зборах перед початком навчального року оголосили, що 1 вересня на перший відкритий урок хочуть запросити так званого "ополченця", який розповість дітям, "що таке честь, совість, доблесть, любов до Батьківщини і патріотизм"
Depo.Життя
30 серпня 2016 08:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили батьки учнів цієї школи. Тему відкритого уроку назвали "Велика Вітчизняна війна", передає depo.ua з посиланням на Кримську правозахисну групу.

Як зазначається у повідомленні, директор школи - Кібірєва Тамара Олександрівна, класний керівник - Птічкіна Ольга Павлівна.

На думку керівника Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, останні два роки згортання прав і свобод в Криму супроводжуються форсованою мілітаризацією суспільної свідомості.

"Особливу тривогу викликає мілітаризація дитячої свідомості через "патріотичні табори", мілітарні громадські організації, шкільні заходи, пропагандистські фільми. Діти, напевно, найбільш уразливі до пропаганди. А мілітаризація є загрозою для дітей як фізичною (недавні поранення двох підлітків від вибухового пристрою), так і психологічною. Мілітаризація пов'язана з культом агресії і насильства, що вкрай негативно для розвитку дитини і порушує Конвенцію про права дитини. Більш того, залучення до цього так званих "ополченців" може привести до того, що дітям закладуть підміну понять - дійсні злочини представлять як "героїчні вчинки", а значить, можливість безкарності за злочини (в тому числі особливо тяжкі)", - зазначила Скрипник.

Читайте також: У щоденниках для кримських школярів татар називають "загарбниками" (ФОТО)