UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У кримських туроператорів знову халепа

Потік відпочивальників до анексованого Росією Криму на початку турсезону впав майже на 40 відсотків

Першотравнені свята завжди слугували показником того, скільки відпочивальників варто очікувати наступним літом. Цьогоріч російські туроператори зафіксували падіння продажів у період травневих свят. За їхніми даними, у Крим вирушили на 38 процентів туристів менше, ніж 2016 року, передає Depo.ua із посиланням на DW.

Дані туроператорів підтверджують власники великих і невеликих готелів, розташованих на Південному березі Криму. "У нас у травні спостерігалось падіння потоку на 35-40 відсотків", - розповідає співробітник готелю в селищі Кореїз (Велика Ялта). За його словами, це дає підстави припускати, що кількість відпочивальників у липні-серпні знизиться на 20-30 відсотків.

Цифри, нещодавно оприлюднені владою анексованого Криму, істотно відрізняються від даних російських туроператорів. За інформацією місцевої влади, за січень-травень 2017 року в Криму відпочили 807,6 тисяч туристів. Це на 0,3 відсотка нижче від рівня аналогічного періоду торік.

Картина, яку можна спостерігати в туристичних місцях півострова, вказує на значно більше зниження числа відпочивальників. Наприклад, Професорський куточок поблизу Алушти завжди вважався популярним місцем відпочинку. Тепер у будні дні на пляжі тут мало людей. У вихідні - більше, але це, зі слів старожилів, пояснюється присутністю місцевих мешканців та інших кримчан.

"Поки сезон не дуже, людей мало, хотілося би більше", - розповідає офіціант одного із закладів на набережній Професорського куточка. Приїжджих, за його слів, відлякують ціни на продукти харчування, розваги та оренду житла. "Якщо порахувати всі витрати, то 10-денний відпочинок у Криму для родини із трьох-чотирьох людей обійдеться, як мінімум, у 800-900 доларів США," - говорить хлопець.

На запитання - як виправити ситуацію, він знизує плечима: "Ми сподіваємось, що в липні-серпні людей буде більше. Раніше, за України, росіяни приїздили в Крим зазвичай у ці два місяці", - розповідає офіціант.

У палатках, які торгують сувенірами, продаються футболки з різноманітними написами. На одній з них зображений чоловік у кепці "Росія" і напис "Грошей немає, але я тримаюсь". Алюзія на фразу прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва, сказану в Криму у відповідь на скарги місцевих пенсіонерів на низькі пенсії, дістала продовження у вигляді маркетингового ходу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme