У Клімкіна заявляють про катування "кримського дивесанта" Панова

МЗС України заявляє про застосування тортур щодо українця Євгена Панова, затриманого за підозрою в організації диверсій у Криму у 2016 році

Depo.Життя
18 березня 2017 08:47
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу заявила речниця українського МЗС Мар'яна Беца, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Категорично засуджуємо такі незаконні дії і вимагаємо від Росії негайно дотримуватися прав людини", – сказала Беца.

Вона зазначила, що МЗС висловлює протест у зв'язку з рішенням окупаційного Київського райсуду Сімферополя подовжити термін утримання під вартою Євгенія Панова і Андрія Захтея, яких затримали за підозрою в організації диверсій в Криму.

"Вимагаємо задовольнити неодноразові звернення посольства України у Росії з вимогою забезпечити доступ українських консулів до Євгена Панова і Андрія Захтея. Відмова російських органів влади дозволити українським консулам зустріч з Пановим та Захтеєм є грубим порушенням Віденської конвенції про консульські відносини і Консульської конвенції між Україною і Росією, а також черговим свідченням систематичного ігнорування Російською Федерацією прав незаконно утримуваних громадян України", – зазначила представниця МЗС України.

Нагадаємо, 10 жовтня суд Сімферополя подовжив до 10 грудня арешт українців Євгена Панова та Андрія Захтія, які були захоплені в Криму ще в серпні 2016 року нібито за підготовку диверсій.

Панова і Захтія перевезли з Криму до Москви і запроторили до "Лефортового".

На початку грудня 2016 року Євген Панов подав заяву до Слідчого комітету Росії щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя