У Китаї вперше клонують кошеня

У наступному році в Китаї вперше клонують кошеня з використанням тієї ж технології, що застосовувалася при клонуванні овечки Доллі

У Китаї вперше клонують кошеня…

Про це повідомляє видання Global Times, передає Depo.ua.

За словами Чжао Цзяньпін (Zhao Jianping), заступника директора пекінської біотехнологічної компанії Sinogene, кішка повинна з'явитися на світ в кінці першого кварталу 2019 року. Хоча проект має низьку дослідницьку цінність, в Sinogene сподіваються, що клоновані домашні тварини, в тому числі собаки, будуть користуватися попитом. Вартість клонування одного улюбленця становитиме близько 55 тисяч доларів. У компанії є вже 20 клієнтів.

Однак собак в порівнянні з кішками важко клонувати, оскільки їхня репродуктивна фізіологія відрізняється від фізіології інших ссавців. Їхні яйцеклітини дуже чутливі до змін зовнішніх умов.

Використовуваний метод був розроблений в 1996 році і називається клонування методом пересадки ядра соматичної клітини. З незаплідненою яйцеклітини видаляють ядро, після чого в неї пересаджують ядро ​​від соматичної клітини, наприклад, від фибробласта (клітини сполучної тканини) ембріона. У разі овечки Доллі знадобилося близько 300 спроб, щоб отримати здоровий ембріон.

Нагадаємо, у світі вперше клонували макаку (ФОТО).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme