У Китаї відкрили музей української сучасної кераміки

26 жовтня у місті Фупін, Китай, відбулося урочисте відкриття павільйону української кераміки у Міжнародному музеї художньої кераміки
Depo.Життя
3 листопада 2016 14:48
ФОТО: depo.ua

Вперше українська керамічна школа була представлена на резиденції Ceramic Art Residency Program of the FuLe International Ceramic Art Museums (FLICAM), результатом якої і стала перманентна експозиція українських керамічних творів у Піднебесній. Для участі у проекті організатори запросили п’ятьох українських митців: Юрія Мусатова, Марту Бережненко, Лізу Портнову, Андрія Кириченко, Наталію Зубань.

 У Китаї відкрили музей української сучасної кераміки - фото 1

"Цього року збулася ще одна моя мрія – відкрили  музей української кераміки в Фупіні. Це надзвичайно велика подія для керамічного мистецтва України. Постійна експозиція керамічних робіт розташована у павільйоні Східноєвропейської  кераміки. Маю надію, що наступного року музей поповниться керамікою й інших українських митців", – ділиться своїми враженнями один із учасників Юрій Мусатов.

 У Китаї відкрили музей української сучасної кераміки - фото 2

Українські керамісти впродовж місячного перебування у резиденції створили понад 70 об’єктів для постійної експозиції у новоствореному павільйоні.

"Сьогодні вкрай необхідно розвивати бренд професійної української кераміки як в Україні, так і за її межами. Важливим є демонстрація досягнень наших керамістів, оскільки вони створюють об’єкти якості міжнародного рівня, але зазвичай не отримують ні належної оцінки своєї роботи, ні підтримки. Саме тому одним із напрямків діяльності Фонду є сприяння творчості авторів та поступова популяризація української кераміки на міжнародному ринку сучасного мистецтва", – відзначає директор благодійного фонду Sky Art Foundation Юлія Островська.

FuLe International Ceramic Art Museums (FLICAM) належить до Fuping Pottery Art Village (FPAV) та спрямований на популяризацію сучасної кераміки в Китаї та світі. Його ідея полягає у створенні музею світової сучасної кераміки, що складається з павільйонів, присвячених мистецтву кераміки різних країн світу. У складі музею представлено кераміку 21 країн, а цього року до них приєдналася і Україна.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя