У Китаї робот склав медичні іспити і може стати лікарем

Китайський робот Xiaoyi склав необхідний іспит і незабаром зможе отримати дозвіл на лікарську діяльність в Китаї

Depo.Життя
23 листопада 2017 14:52
ФОТО: depo.ua

Робот, який діє під керуванням штучного інтелекту, набрав в іспиті 456 балів з 600 можливих, передає Depo.ua з посиланням на Futurism.

Робот Xiaoyi було створено компанією AI IFLYTEK Co., Ltd. для збору та аналізу інформації про пацієнта. Завдяки іспиту, розробники алгоритмів штучного інтелекту довели, що Xiaoyi достатньо компетентний, щоб стати ліцензованим практикуючим лікарем.

У компанії iFlytek планують, щоб Xiaoyi допомагав лікарям, для того, щоб підвищити ефективність лікування в майбутньому. iFlytek планує використовувати AI для поліпшення лікування раку та допомоги в навчанні лікарів загальної практики. Дослідники сподіваються, що AI допоможе більшій кількості людей отримати доступ до якісного медичного обслуговування.

"Ми офіційно запустимо робота у березні 2018 року. Він не призначений для заміни лікарів. Замість цього, він має сприяти покращенню співпраці між людьми та машинами, щоб підвищити ефективність", - сказав голова iFlytek Лю Цінфен.

Відзначається, що як уряд, так і приватні компанії, які прагнуть ефективно використовувати AI, одним з основних напрямків застосування технологій AI вважають медичні дослідження й охорону здоров'я. Більшість з них вже використовують IBM Watson, який значно просунувся у встановленні діагнозів і в поліпшенні догляду за хворими в лікарнях.

"Ми випередили Watson. Наша система першою в світі пройшла потрібні іспити і підтвердила людський рівень кваліфікації. Система від IBM ніколи не складала такі іспити у США", - запевняє Лю Цінфен. При цьому Watson не проходив іспити в Китаї, тому про пряме порівняння машин говорити некоректно.

Нагадаємо, Microsoft з допомогою штучного інтелекту шукатиме ліки від раку

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя