У Києві зросла кількість випадків бореліозу після укусу кліща

За 4 місяці 2016 року у Києві зареєстровано 28 випадків хвороби Лайма (бореліозу), переносниками якого є іксодові кліщі
Depo.Життя
6 травня 2016 16:10
ФОТО: depo.ua

Це на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як інформує depo.ua, про це "Українській правді. Київ" повідомили у "Київському міському лабораторному центрі Держсанепідслужби України".

Відзначається, що за 4 місяці до лабораторії особливо небезпечних інфекцій СЕС доставили 108 кліщів, які були зняті з людей.

"Дослідженню підлягало 83 екземпляри. За результатами лабораторних досліджень борелії (збудник бореліозу) були виявлені в 15 екземплярах", - відзначили у лабораторному центрі.

За аналогічний період 2015 року було доставлено 48 екземплярів іксодових кліщів, знятих з людей, дослідженню підлягало 32 екземпляри. Тоді борелії виявили у 7 екземплярах.

Водночас у лабораторному центрі наголосили, що виявлення борелій в кліщах не є діагнозом та потребує консультації та спостереження у лікаря закладу охорони здоров’я.

За 2015 рік у столиці було зареєстровано 782 хворих на хворобу Лайма.

"Показники захворюваності на хворобу Лайма в Києві мають тенденцію до зростання та є вищими, ніж в цілому по Україні. Питома вага кількості випадків, що були зареєстровані у Києві від загальної кількості по Україні, становила 22,9 %", - наголосили у лабораторному центрі.

Випадків кліщового вірусного енцефаліту у Києві у 2015 році та за 4 місяців 2016 року не зареєстровано.

Зазначимо, кліщі є переносниками збудників вірусних, риккетсіозних, бактеріальних захворювань людей та тварин.

На території Києва серед людей кліщі переносять хворобу Лайма (Лайм-бореліоз, іксодовий кліщовий енцефаліт), в умовах України – ще й кліщовий енцефаліт, туляремію тощо.

Від хворої людини до здорової збудники цих захворювань не передаються.

Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Кровосмоктання кліща може тривати до 12 діб. Напившись крові людини або тварини кліщ відпадає самостійно для відкладання яєць в ґрунт.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Мітки: укус, кліщ