У Києві знайшли невідомі тексти Малевича

В Києві знайдено невідомі тексти Казимира Малевича приблизно 1920-30-х років
Depo.Життя
5 січня 2016 18:38
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "УП". 

Їх зберігали в домашньому архіві Мар’яна Кропивницького, котрий як асистент стенографував виступи Казимира Малевича в Києві.<
Зокрема, серед знайдених текстів є протоколи виступів Малевича щодо планів розробки дослідницького експериментального кабінету ІЗО в Київському художньому інституті, а також міркування щодо проблем освіти художників, створення нової академії мистецтв тощо, розповіла арт-менеджерка та дослідниця творчості Малевича Тетяна Філевська, яку цитує "Громадське радіо".

З-поміж знайдених 5 текстів раніше ніколи ніде не друкувалися, тож їх планують опублікувати в лютому 2016 року до конференції "Малевич у Києві".

"Це надзвичайна подія для київського культурного горизонту. Досі київський період Малевича був найменш досліджений у його роботі", — говорить Тетяна Філевська.

Сам Малевич називав себе "землянітом" і "космітом", громадянином Землі та космосу.

Філевська нагадує, що першою про українську складову в доробку художника заговорила Валентина Маркаде, французька дослідниця українського походження, її слова підхопив Дмитро Горбачов, який розвинув тему "Малевич і Україна".

На думку Тетяни Філевської, в сьогоднішніх стінах і в пам’яті Художньої академії не залишилося слідів присутності Малевича як викладача, теоретика експериментального ІЗО, реформатора художнього інституту.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя