У Києві з'явиться пам'ятник Симону Петлюрі

В Україні замість пам’ятників радянським діячам постануть інші місця пам’яті, пов’язані з Українською Революцією 1917–21 років
Depo.Життя
23 січня 2016 08:25
ФОТО: depo.ua
У Києві з
У Києві з'явиться пам'ятник Симону Петлюрі

Про це повідомив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Він зазначив, що надзвичайно важливим аспектом цього указу "Про заходи з відзначення сторіччя подій Української Революції 1917–21 років" є та його частина, яка спонукає до встановлення місць пам’яті, пов’язаних з Революцією 1917-21 років.

"На жаль, донедавна в Україні в місцях пам’яті, пов’язаних з цим періодом були виключно комуністичні за змістом, мова йшла про виключно пам’ятники, пов’язані з так званою Жовтневою революцією та різного роду діячами більшовистського руху. Зараз в процесі декомунізації, яка триває по всій Україні, ми поступово позбуваємося цієї тоталітарної спадщини, від цих місць пам’яті, пов’язаних з діячами більшовистського режиму, з тими хто боровся проти української державності, очевидно, що на цьому місці повинні постати інші місця пам’яті, пов’язані вже з тими людьми, які боролись за незалежність", - заявив В'ятрович.

В цьому контексті, за його словами, надзвичайно важливо, щоб в Києві постав пам’ятник Симонові Петлюрі.

"Ми переконані, що на виконання цього указу в цей період між 2017 та 2021 роком в Києві має постати пам’ятник Симонові Петлюри", - зауважив він.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко оголосив 2017 рік в державі роком Української Революції 1917-21 років.

Зазначається, що більша інформованість суспільства про події української історії є дуже важливою частиною забезпечення національної безпеки держави для того, щоб протистояти міфам, які поширює агресор, міфам "російського світу", зокрема тому, що нібито Українська держава створив Ленін, що нібито вона виникло з уламків Радянського Союзу, що нібито Сталін об'єднав її у сучасних кордонах.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя