У Києві з'явилася скульптура рослини, що світиться

В рамках фестивалю Mural Social Club художник Анна Надуда створила скульптуру, що світиться. Її встановлено на одному із озер Голосіївського парку (парк ім. Рильського)
Depo.Життя
7 листопада 2016 14:20
ФОТО: depo.ua

Робота над скульптура Water Plant з циклу "Нова Біоніка" зайняла більше чотирьох місяців. Для свого творіння Надуда використовувала метал, смоли, скловолокно, люмінофори. "Вирішила для каркаса взяти, витягнутий з водойм, металобрухт, а для плавучого острова-підстави скульптури – пластикові пляшки. Збирала ПЕТи, дріт, іржаві шестерінки та інші залишки індустріальної цивілізації. Цього виявилося замало, тому шлях лежав на звалища металу та поля непереробних пластикових пляшок. Це був незабутній досвід", – розповідає Анна.

У Києві з'явилася скульптура рослини, що світиться  - фото 1

Робота Water Plant накопичує сонячну енергію та віддає її вночі. Світло не схоже на ліхтар, а подібне світінню планктону або моху.

Установка скульптури, вагою близька півтони, стала можливо завдяки допомозі КП "Плесо".

Стиль робіт Надуда впізнаний, але сама вона вважає його "не авторським". "Наявність "художнього его" часто є невеликою частиною моїх робіт, природа та її прояви –  головний учитель та провідник у моїй творчій практиці", – уточнює авторка.

У Києві з'явилася скульптура рослини, що світиться  - фото 2

Художник Анна Надуда працює зі скульптурою, інтерактивної та site-specific інсталяцією, ресайкл-проектами, графікою та перформансом. Співпрацює з актуальними музикантами та відео-артистами. Випускниця НАОМА. Учасниця багатьох виставок та проектів (Україна, Франція, Великобританія, Польща і США). Живе та працює в Києві.

Нагадаємо, фестиваль сучасного мистецтва у громадському просторі Mural Social Club 2016 з 12 травня до 5 листопада проходить в Україні. В рамках масштабного арт-івенту більше 30 художників з усього світу створюють 30 муралів та кілька скульптур у Києві, Одесі, Чернігові.

Організатором фестивалю виступив благодійний фонд Sky Art Foundation та його засновник Дмитро Палієнко, куратори проекту – Юлія Островська та Олег Соснов.

Серед зірок світового стріт-арту, які приймають участь у проекті: Li-Hill, Rodrigo Branco, Fintan Magee, Borondo, Fikos Antonios, Marat Morik, Millo, Agostino Iacurci, Elian та багато інших. Серед українських стріт-артистів – Сергій Радкевич, Олександр Гребенюк, Рома Wius, Саша Корбан, Андрій Кальков.

Проект реалізується за сприяння районних та міських адміністрацій та волонтерських організацій Києва, Чернігова, Одеси.

Sky Art Foundation – благодійний фонд, який був заснований восени 2014 року за ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст.

Фонд веде активну виставкову та благодійну діяльність, займається організацією міжнародних арт-проектів. Крім того, фінансово підтримує культурні заходи за участю українських художників, засновує гранти талановитим авторам.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя