У Києві пройшла виставка картин російського опозиціонера STOP EATING UKRAINE

19 липня у Музеї історії Києва російський опозиційний художник SAVA, який поїхав з Росії за політичними мотивами, представив серію з 11 робіт STOP EATING UKRAINE, присвячену подіям в Криму і на Донбасі
Depo.Життя
20 липня 2016 17:16
ФОТО: depo.ua

Своїми картинами автор звертає увагу всього світу на те, що зробила з Україною російська агресія за два роки. Роботи росіянина рішучі та однозначні. Вісім холстів – це написані різними шрифтами на величезних чорних полотнах цифри, які говорять самі за себе: 10000 українців загинуло у війні на сході України, 20.02.2014 – дата окупації Криму, 2000000 українців втратили домівки внаслідок війни та інші важливі факти історії країни. Ще три картини автора, на яких червона істота зі східних кордонів пожирає території України, містять напис STOP EATING UKRAINE.

У Києві пройшла виставка картин російського опозиціонера STOP EATING UKRAINE - фото 1

"Спочатку були російські війська у Криму, потім референдум. Існує Будапештський меморандум 1994 року, у якому Росія гарантувала Україні територіальну цілісність. Говорити про легітимність референдуму після введення військ взагалі безглуздо. На жаль, у Росії висловлювання такої позиції вважається екстремізмом, за таке – строк у в’язниці. За висловлювання позиції по Криму поплатилися вже десятки людей, але моя позиція залишається незмінною: Крим – це Україна", – коментує SAVA.

Підтримати художню експозицію опозиціонера прийшли лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемільов, а також народний депутат України Георгій Логвинський та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Виставку також відвідав Олександр Рувин, голова Київського Інституту Судових Експертиз, завдяки роботі експертів якого суспільству стали відомі більшість фактів трагедії, що відбувається в АТО і Криму, відображених в картинах художника.

У Києві пройшла виставка картин російського опозиціонера STOP EATING UKRAINE - фото 2

"Той факт, що в Україні проводиться виставка художника з Росії, людини з такою твердою громадянською позицією, є дуже важливим. Це сприяє нівелюванню того злочину, який здійснює російський режим проти нашої держави, та сприяє відновленню дружніх зв'язків між нашими народами", - зазначає Мустафа Джемільов.

"Кожна подібна виставка, яка підкреслює біль нашого народу від втрати своїх людей, їх території, їх багатства – маленький крок від окупації, крок повалення тоталітарного режиму у Росії. Це показує SAVA. Я вважаю, що подібні речі відбуваються від серця до серця. І це наймогутніша зброя", – прокоментував експозицію Георгій Логвинський.

Партнерами та співорганізаторами виставки виступили громадянська ініціатива "Крим SOS" та ДП "Кримський дім".

 Таміла Ташева, співзасновник та координатор громадської організації "КримSOS": "Ми намагаємося підтримувати культурні ініціативи, які наочно демонструють та пояснюють те, що відбувається в останні роки в Криму і на сході України. Говорити про права та свободи людини, розповідати про безчинства російської влади на мові мистецтва – саме це і робить художник SAVA".

Захід має благодійний характер – кошти від реалізації виставлених картин отримають сім'ї українських політв'язнів, які незаконно утримуються у російських в'язницях.

Російський художник SAVA вважає за краще не називати своє прізвище, турбуючись про безпеку родини. Однак у опозиційних колах його добре знають. Він був членом ряду опозиційних громадських організацій на Росії. На Росії SAVA займав активну громадянську позицію. У своїй суспільно-політичній діяльності опікувався темою виборів у Росії, послідовно доводив, що фальсифікації на виборах створюють прецедент нелегітимності влади. Був прихильником діяльності відомого російського опозиціонера Бориса Нємцова, який свого часу допоміг художнику сформувати тверді опозиційні погляди, спрямовані на боротьбу за свободу вибору.

У 2011-2012 році SAVA видавав "підпільний" бюлетень "За чесні вибори", що містив факти фальсифікацій з боку влади на виборах. У 2012 році, відразу після подій на Болотній, у нього фактично відібрали сімейний бізнес та почали переслідування з обшуками. Однак художник не здається та продовжує різко критикувати і не визнавати існуючу російську владу, а також рішуче виступає проти окупації Криму та військової агресії Росії на сході України.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя