У Києві на прохання МЗС скасували показ фільму "Волинь"

За рекомендацією Міністерства закордонних справ, в Києві скасували запланований на 18 жовтня, спеціальний показ фільму "Волинь" польського режисера Войцеха Смажовського
Depo.Життя
17 жовтня 2016 16:25
ФОТО: depo.ua

МЗС направило до польського посольства в Києві лист, в якому рекомендувало скасувати показ фільму "Волинь" у зв'язку з небезпекою даного заходу, передає Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

Спеціальний показ фільму "Волинь" був організований Польським інститутом у Києві. На презентацію стрічки в Київ повинен був прибути її режисер Войцех Смажовский, на показ запросили низку політиків. Наголошується, що прем'єра фільму, присвячена трагічним подіям на Волині в часи Другої світової війни, викликала в Україні низку негативних відгуків.

Нагадаємо, 22 липня Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". У документі йдеться, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.  У серпні Верховна Ради України висловила розчарування з цього приводу

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя