У Греції хочуть показати пропагандисьтський фільм про "повернення Криму"

У рамках фестивалю російського кіно планують показати пропагандистський фільм "Крым. Путь на родину" попри заяву українського посольства, що показ скасовано
Depo.Життя
23 квітня 2016 14:04
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на  "Крим. Реалії".

Раніше посол України у Греції Володимир Шкуров звернувся до організатора фестивалю – президента грецько-євразійського союзу Ксенофонта Ламбракіса із проханням зняти фільм із показу.

"На нашу думку, демонстрація цього фільму, враховуючи офіційну позицію ООН, ЄС і політичного керівництва Грецької Республіки щодо невизнання незаконно анексованого Російською Федерацією українського Криму, не йтиме на користь заявленій меті фестивалю – знайомству грецької аудиторії з російським кіно і просування ідеї російської культури в Греції в цілому. Навпаки, це стане предметом поглиблення протистояння і створить зайву напруженість у суспільстві", - йдеться у листі.

Також посол надіслав ноту протесту до МЗС Грецької Республіки і посольства Росії у Греції.

За інформацією Шкурова, він отримав відповідь від Ксенофонта Ламбракіса, в якому той заявив, що "Крым. Путь на родину" у програмі фестивалю замінили іншою картиною.

У зв’язку з цим українське посольство у Греції 20 квітня повідомило про скасування демонстрації пропагандистського фільму про Крим.

Однак цього ж дня Ксенофонт Ламбракіс уже в російських ЗМІ спростував власне рішення про скасування показу фільму. "Програма фестивалю змінюватись не буде. Фільм покажуть у військовому музеї в Афінах та інших містах Греції", – сказав він.
Як зазначає видання, Ламбракіс користується великим авторитетом у Союзі російських емігрантів у Греції, а також активно просуває російські проекти в цій країні.

Одним із найбільш показових прикладів можна назвати торішній фестиваль військово-історичних фільмів із зібрання Держфільмофонду Росії, присвячений 70-річчю Перемоги, який відбувався у Греції за сприяння Ламбракіса. Він також був одним із ведучих заходу.

Як відмо, раніше показ пропагандистського фільму "Крым. Путь на родину" заборонили Молдова та Франція. Зокрема, у французькому місті Бордо 11 грудня планувався показ цього фільму, знятого телеканалом "Росія-1", однак мерія міста не дала на це згоду.

Фільм розповідає про анексію Криму росіянами і намагається виправдати події, які спричинила за собою війну на Донбасі. У Греції хочуть показати пропагандиський фільм про "повернення Криму"  - фото 1

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя