У Шокіна не хочуть передавати НАБУ кримінальні справи

Вимоги Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) щодо надання кримінальних проваджень суперечать чинному законодавству України
Depo.Життя
10 березня 2016 16:27
ФОТО: depo.ua

У прокуратурі заявляють, що НАБУ заснувала практику винесення і направлення для виконання рішень про витребування кримінальних проваджень", які розслідуються слідчими органів прокуратури, передає depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

"Зазначена позиція не відповідає чинному кримінально-процесуальному законодавству України, оскільки новий КПК України не передбачає інституту витребування кримінальних проваджень" (був скасований) і відповідно ніякого способу реалізації таких вимог Кодексу не регламентовано", – кажуть у ГПУ.

Таким чином, у Генпрокуратурі заявляють, що досудове розслідування в кримінальних провадженнях, які були розпочаті слідчими органами прокуратури, мають продовжуватися ними.

У ГПУ заявляють, що працюють над створенням механізму, який дозволить направляти справи в інші правоохоронні органи, в тому числі НАБУ.

В якості прикладу у відомстві наводять справу, яку нібито передали в НАБУ про вимагання та одержання представниками законодавчої влади від колишнього нардепа хабаря у розмірі 6 млн дол. США. У ГПУ заявляють, що НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повернули справу "за мотивами нібито відсутності підстав для визначення підслідності детективами Національного антикорупційного бюро України". Тепер справу знову розслідують слідчі ГПУ. Зазначається, що це не поодинокі випадки.

У той же час у прокуратурі заявляють, що немає жодних підстав для передачі в НАБУ для розслідування справи щодо заступника голови СБУ Рівненської області, який був затриманий за фактом дачі хабара, пов'язаної з незаконним видобутком бурштину. У прокуратурі заявляють, що неправомірна вигода менше 500 розмірів мінімальної зарплати, а офіцер СБУ не відноситься до вищого офіцерського складу СБУ, а тому справа не належить до підслідності НАБУ.

У ГПУ наголошують, що готові надати доступ до справі на підставі норм чинного законодавства, а винесення цього питання на широку публіку "не є допустимим і тільки зашкодить ефективній взаємодії цих органів у боротьбі із злочинністю".

Нагадаємо, раніше глава НАБУ Артем Ситник заявив, що Генеральна прокуратура затягує передачу  інформації по низці справ. Ситник підкреслив, що, незважаючи на прийняту норму закону, згідно з якою всі справи, які були відкриті до початку діяльності НАБУ, залишаються у Генпрокуратури, у бюро є повноваження у випадку необхідності витребувати їх у ГПУ.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя