У Франції готові прийняти у вигнання уряд Каталонії

Група активістів, яка виступає за автономію департаменту Східні Піренеї, відомого також як Північна Каталонія, готова надати притулок  членам уряду Каталонії, якщо той опиниться у вигнанні

Голова Комітету за самовизначення Північної Каталонії Роберт Касановас заявив, що має віллу у селі Теза, на якій міг би прийняти лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, а також 20-30 доступних апартаментів для членів його уряду, повідомляє Depo.ua з посиланням на The Associated Press.

Касановас готовий запропонувати Пучдемону притулок, якщо він разом з членами свого кабінету буде змушений тікати з Іспанії і створити уряд в екзилі.

За його словами, від Барселони не надходило подібних прохань, однак "доки Пучдемона не оголосять у міжнародний розшук він зможе жити у Франції".

Організація самого Касановаса не прагне незалежності від Франції, однак виступає за розширення автономії Північної Каталонії.

Нагадаємо, 21 жовтня уряд Іспанії вирішив відсторонити від влади главу каталонського уряду Карлеса Пучдемона та весь його кабінет. Окрім того, Мадрид виступає за проведення позачергових виборів не пізніше ніж за півроку.

У відповідь, того ж дня на мітинг в Каталонії зібрались 450 тисяч людей, які протестували проти рішенні іспанського уряду про обмеження автономії регіону.

Каталонська влада повідомила також, що не буде виконувати накази іспанського уряду, якщо Мадрид перейде на посилення контролю над регіоном.

У четвер, 26 жовтня, каталонський парламент проведе засідання, на якому голова уряду Карлес Пучдемон може проголосити незалежність регіону.

Водночас на п'ятницю, 27 жовтня, заплановане засідання Сенату Іспанії, який, як очікується, схвалить застосування статті 155 іспанської Конституції. Відповідно до цього рішення уряд Каталонії відсторонять та оголосять дострокові вибори у регіоні.

Довідка: 1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність регіону від Іспанії. За незалежність регіону від Іспанії проголосували 90,09% виборців.

У Єврокомісії також визнали незаконним цей плебісцит.

10 жовтня Карлес Пучдемон, очільник Каталонії, призупинив проголошення незалежності. Натомість голова Женералітету Каталонії Карлес Пучдемон підписав декларацію про незалежність Каталонії, але не став її оприлюднювати.

16 жовтня Пучдемон написав прем'єр-міністру Іспанії Маріано Рахою лист, в якому запропонував двомісячні переговори і обговорити ситуацію в регіоні, однак уникнув роз'яснень щодо незалежності.

17 жовтня Конституційний суд Іспанії ухвалив рішення анулювати закон про референдум Каталонії, дію якого раніше призупинив як запобіжний захід.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme