Прикордонники скаржаться на російські провокації на адмінмежі з Кримом

У Криму можна спостерігати черговий прояв гібридної війни з боку Росії проти України, і не лише як держави, а конкретно проти громадян України
Depo.Життя
15 серпня 2016 22:33
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко, передає depo.ua з  посиланнням на "5 канал".

За його словами, реально це не є державний кордон. Це є адміністративна межа (адже Крим – це тимчасово окупована територія) і перетинають її тільки громадяни України. Іноземці лише з дозволу, який вони можуть отримати, і то з материкової частини України.

Назаренко також розповів, які дії нині провадить РФ з боку окупованого Криму: "Нині значно посилена охорона з боку правоохоронців РФ, активно використовуються вертольоти – близько 20 машин, 8 безпілотників, при тому шість із восьми – із зальотом на територію, яку ми контролюємо. Від 700 м до 20 км.

Значне посилення режимних заходів, виставлення додаткових блокпостів, активні дії національної гвардії, активні дії прикордонників, використання спеціальних засобів спостереження у вигляді повітряної кулі, яку вони використовували, аби спостерігати за нами. Катери на повітряній подушці значно активізувались. Але це все дії правоохоронців, не військових. Щодо військових, за нашою інформацією, вони готуються до навчань "Кавказ-2016", які повинні розпочатися десь 16 серпня".

На запитання, чи збивають російські БПЛА над територією материкової України, Назаренко відповів: "На адмінмежі з Кримом не проводиться антитерористична операція, тому… за законом впливати на БПЛА на контрольованій території мають право тільки ЗСУ. Що стосується БПЛА, вони маленькі… і тут потрібна особлива компетенція, щоб приймати по них заходи. Ми фіксуємо, передаємо, вони (ЗСУ – 5.ua) приймають рішення і проводять відповідні заходи".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя<