У 2020 році Кабмін виділив на закупівлю масок та антисептиків для шкіл лише 9% від необхідних коштів

На закупівлю медичних масок, дезінфекційних засобів для закладів освіти у 2020 році Кабінет міністрів виділив 539,5 мільйона гривень. Це становить лише 9% від необхідних 6 млрд грн, про які просило Міністерство освіти і науки

У 2020 році Кабмін виділив на закупівлю…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє організація StateWatch з посиланням на відповідь на запит Міністерства освіти і науки, передає Depo.ua.

Як зазначили у МОН, у жовтні 2020 року виділили 539,5 мільйона гривень у межах субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Кошти перерозподілили з інших бюджетних програм, зокрема:

  • зменшили видатки на програму "Загальнодержавні заходи у сфері освіти" (підручники, посібники, методичне забезпечення, витрати на електронну освіту) на 77 млн грн;

  • зменшили фінансування академічних стипендій студентам, аспірантам, докторантам на 40 млн грн;

  • зменшили фінансування програми "Забезпечення здобуття професійної освіти за професіями загальнодержавного значення" на 10 млн грн;

  • зменшили видатки на проведення конкурсу "Вчитель року" на 4 млн грн.

Також у вересні 2020 року МОН зверталося до Кабміну, щоб той надав їм із COVID-фонду три мільярди гривень. Проте уряд не виділив ці кошти.

За розрахунками Міносвіти, загальна потреба на закупівлю масок та дезінфекційних засобів на 4 мільйони учнів та 520 тисяч працівників шкіл складала 6 млрд гривень, половину коштів мали знайти завдяки співфінансуванню.

У відповіді StateWatch МОН також наголосило на тому, що організовувати матеріально-технічне забезпечення закладів освіти мають виконавчі органи місцевих рад.

Коронавірусний фонд: що про нього відомо

13 березня 2020 після запровадження в Україні карантину Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету у зв’язку зі створенням в Україні Фонду боротьби з коронавірусом. Цей фонд був створений тимчасово (на період дії карантину) для фінансування додаткових видатків на охорону здоров'я та соціальних видатків, безпосередньо пов'язаних з епідемією. До фонду долучили кошти ЄС, урядів інших держав та грантових організацій.

Кабінет міністрів 22 квітня 2020 року затвердив порядок використання коштів Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Від початку у Фонд закладалося 64,7 мільярда гривень, ці кошти передбачені у державному бюджеті.

З урахуванням змін, ухвалених законами України та рішеннями уряду, обсяг Фонду сягнув 66 мільярдів гривень. Частину з них було витрачено на будівництво доріг. Як пояснювала влада, це необхідно для того, щоб медики могли якнайшвидше діставатися до хворих у віддалені місцевості. Такі дії влади спричинили суспільне обурення.

Нагадаємо, 22 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що, коли в Україні почався спалах коронавірусу, було обмежено роботу усіх соціальних програм, а гроші, які передбачалися для їх реалізації, були спрямовані для боротьби з хворобою. 

При цьому Зеленський заявив, що окремого ковідного фонду не існувало, тому й рішення щодо фінансування з нього програми "Велике будівництво" не ухвалювалося. Він зазначив, що в Україні було започатковано багато різноманітних програм після того, як вдалося отримати від "Газпрому" 3 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу. Однак, коли розпочалася пандемія COVID-19, усі вони були обмежені.

"Але потім ми почали розуміти, що (програми - ред.) треба відкривати, і поступово ми відкривали всі програми, а при відкритті ми ставили пріоритети - інфраструктура і "Велике будівництво"... Не існував просто окремий (ковідний) фонд - його не було... Ковідний фонд - це були всі програми, які об'єднані, і ми просто поставили рамки - не можна брати звідти гроші. Беремо гроші звідти тільки (коли) ми зібралися, сказали, що зараз пріоритет? Оця соціальна допомога. Раз. Що далі? Оновлення техніки - скільки можемо, трішечки - два. Далі - дороги. Три. Ось так ми й працювали", - зазначив глава держави.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme