У 2018 році із заявами про домашнє насильство зверталися до поліції більше 100 тисяч разів

За одинадцять місяців 2018 року до поліції надійшло 107,2 тисячі заяв та повідомлень про вчинення правопорушень, пов'язаних з домашнім насильством. Для порівняння — у 2017 році таких повідомлень було 102,9 тисячі

Про це повідомили в департаменті превентивної діяльності Національної поліції, передає Depo.ua із посиланням на "Громадське".

Зазначається, що поліція склала 91,4 тисячі (2017 рік — 74,8 тисячі) адміністративних протоколів за фактами вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, неповідомлення про місце свого тимчасового перебування.

Проте за рік існування нового закону "Про запобігання та протидію домашньому насильству" практика застосування термінових заборонних приписів (коли поліція може на місці вирішити, що доступ кривдника до потерпілого варто на якийсь час обмежити — ред.) не запрацювала.

Досі не розроблено умови оцінки ризиків для поліцейських. У відповіді на запит вказано, що їх можна застосовувати тільки після набуття чинності проекту наказу Міністерства соціальної політики України та Міністерства внутрішніх справ України "Про порядок оцінки ризиків вчинення домашнього насильства".

Нагадаємо, що у вересні в Україні почав діяти наказ, що дозволяє поліцейським одразу на місці убезпечити жертву домашнього насилля за допомогою заборонних приписів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #поліція