Тяга до фастфуду з'являється через недосипання

Що менше і гірше ми спимо, то більший у нас потяг до нездорової їжі. Це відкриття зробили вчені Каліфорнійського університету

Тяга до фастфуду з'являється через недос…

І справа не лише у фастфуді. Солодке, жирне, мучне - всього цього вимагає організм, змучений недосипанням.

А пов'язано це з певним механізмом у мозку. Через недосипання порушуються зв'язки в лобовій ділянці, що відповідає за прийняття складних рішень. Погодьтеся - швидше з'їсти щось готове, той же гамбургер або плитку шоколаду, ніж задуматися над тим, що твоєму організму кориснішим буде свіжий салат або шматочок риби.

Те ж недосипання активує більш глибокі ділянки мозку, які відповідають за заохочуючий механізм. Тобто мозок вимагає компенсації за недосипання і втому. А компенсацією служить що-небудь смачне.

Саме тому, вважають вчені, люди, у яких порушений сон, збитий графік і режим дня, часто страждають від зайвої ваги.

А ще дієтолог Сінді Джонс-Шуман із США виявив три найважливіших причини, чому люди віддають перевагу фастфуду:

1. Смачно. Це перше, що називали опитані. І не дивно, що до фастфуду швидко звикають. Білі булочки - це швидкі вуглеводи, що викликають швидкий викид глюкози у кров. Майонез або соуси на його основі додають смаку котлеті.

2. Швидко і вже готове. Коли хочеться їсти, а поруч ресторан швидкого харчування, то простіше зайти і швидко перекусити, аніж терпіти голод. А зручні порції ніби сигналять «я лише для тебе».

3. Завжди свіже. Люди впевнені, що фастфуд - це завжди свіже, воліючи не замислюватися про консерванти, які використовують для зберігання.

Хочете паляницю - з'їжте апельсин

Якщо раптово, без усілякої причини, захотілося сала або жирної свинини - отже, організм потребує дозаправки енергією. Ви втомилися, хоча самі ще цього не розумієте. А ще це може свідчити про те, що не вистачає кальцію і жиророзчинних вітамінів. Потрібно замінити сало склянкою кефіру або морквяного соку з вершками.

На мучне і солодке тягне, коли у організмі не вистачає хрому і вуглеводів. У цьому може допомогти звичайна картопля, апельсини і брокколі, повідомляє ДеПо з посиланням на kp.ru.

Раніше ДеПо розповів про 7 найгірших продуктів для обіду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme