Творці "Гри престолів" зняли серіал про Чорнобиль: Подробиці про фільм, який "шокує глядачів"

6 травня на екрани вийде 5-серійний фільм про аварію на Чорнобильській АЕС, знятий американською телемережею НВО і британською Sky. Серед акторів – зірки Голівуду, автор сценарію, режисер і продюсери – творці культових фільмів і серіалів

Творці "Гри престолів" зняли серіал про…

Журналісти Depo.ua зібрали відомі на цей час подробиці щодо серіалу про події, які великою мірою зачіпають і Україну. 

Прем’єру заплановано на кінець весни, але НВО вже підігріває цікавість першим тізером.  

"Чорнобиль розповідає історію ядерної аварії 1986 року - однієї з найстрашніших техногенних катастроф в історії і жертв, зроблених для порятунку Європи від неймовірного лиха", - йдеться в описі.

Серед акторів серіалу:

Номінант премії "Еммі" Джаред Гарріс ("Корона", "Божевільні", «Шерлок Холмс: Гра тіней" і "Загадкова історія Бенджаміна Баттона»), він гратиме провідного радянського фізика-ядерника Валерія Легасова.

Стеллан Скарсгард ("Меланхолія", "Дівчина з татуюванням дракона" "Німфоманка", "Догвіль", "Меланхолія"  ). Скарсгард грає роль радянського віце-прем'єра Бориса Щербину, якого Кремль призначає керувати урядовою комісією з розслідування Чорнобиля в перші години після аварії.

Номінант на "Оскар" Емілі Вотсон ("Хілларі та Джекі", "Розсікаючи хвилі", "Еквілібріум", "Всесвіт Стівена Гокінга"). Емілі Вотсон постане в образі Уляни Хом'юк, радянського фізика-ядерника, яка вирішишує розкрити таємницю причин цієї катастрофи.

Скарсгард и Уотсон вже працювали раніше разом в Ларса фон Трієра в "Розсікаючи хвилі".

В ролях другого плану: Пол Ріттер ("Згадати всі звязки") в ролі заступника головного інженера Чорнобиля Анатолія Дятлова, Джессі Баклі "Звір") в ролі жительки Прип'яті - дружини пожежника у першій команді реагування Людмили Ігнатенко; Адріан Роулінз ("Гаррі Поттер і Дари смерті"), в ролі головного інженера Чорнобиля Миколи Фоміна; і Кон О'Ніл ("Куртизанки") в ролі директора заводу Віктора Брюханова.

У серіалі з’являться також актори "Світу Дикого Заходу", "Дюнкерка", "Макмафії", восьмого епізоду "Зоряних війн" та "Гаррі Поттер і Смертельні реліквії".

Автор сценарію - Крейг Мазін, творець комедій "Без почуттів", "Дуже страшне кіно", "Парубоцька вечірка". Відомо, що саме він приніс на телеканал ідею екранізувати історію чорнобильської катастрофи.

"З того моменту, як Крейг Мазін переповів нам історію, ми були переконані, що її обов’язково треба розповісти, - згадує  президент HBO Miniseries и Cinemax Programming Карі Антоліс. — Це приверне увагу і обурить глядачів всього світу".

За словами сценариста та продюсера Крейга Мазіна, серіал буде максимально реалістичним. І це шокує глядачів.

Режисером серіалу виступив Юхан Ренк, відомий за серіалами "Ходячі мерці" ("І мертві підуть...") і "Пуститися берега" (Breaking Bad).

Продюсери стрічки працювали, зокрема, над "Чорним дзеркалом" та "Грою престолів".

В центрі сюжету – провідний радянський фізик-ядерник Валерій Легасов який, перебуваючи в команді реагування одним з перших усвідомлює масштаби катастрофи на АЕС.

Це не вигаданий персонаж, академік Легасов – вчений зі світовим іменем. Після аварії на ЧАЕС його призначили членом урядової комісії з розслідування причин і ліквідації наслідків аварії. Він з'явився на місці катастрофи одним з перших і провів там в цілому чотири місяці замість допустимих двох-трьох тижнів. Отримана значна доза радіації дуже сильно вплинула на його здоров'я.

Легасов зробив дуже великий внесок в запобігання подальших вибухів, запропонував склад суміші, якою був засипаний палаючий реактор, що дозволило суттєво знизити можливі шкідливі наслідки. Він же наполягав на негайній повної евакуації міста Прип'ять.

Після аварії Легасов у Відні на конференції експертів МАГАТЕ виступив з розгорнутою доповіддю про аналіз причин катастрофи на ЧАЕС. Існують припущення, що саме це зіпсувало його кар’єру. За однією версією, в своєму виступі Легасов розголосив ряд секретних відомостей, на що не був уповноважений, за іншою – погодився озвучити офіційну версію подій аварії на Чорнобильській АЕС, і інші вчені були обурені підтасовуваннями і брехнею в цій доповіді.

27 квітня 1988 року, у другу річницю аварії на ЧАЕС і за день до того, як він мав оголосити  свої результати розслідування причин катастрофи, Легасова знайшли повішеним в його квартирі. На столі лежав іменний пістолет, але за офіційною версією академік вважав за краще повіситися, петля була зав'язана майстерно і з допомогою специфічного троса, який використовують альпіністи.

Перед смертю він записав на диктофон розповідь про маловідомі факти, що стосуються катастрофи (за деякими даними, основна частина послання була кимось навмисне стерта). За матеріалами цих аудіозаписів Бі-Бі-Сі зняв фільм "Пережити катастрофу: Чорнобильська ядерна катастрофа".

Радянський партійний фунцкіонер Борис Щербина вважався ефективним державним менеджером. В 1986 році він очолив урядову комісію з ліківідації аварії на ЧАЕС, організував евакуацію жителів Прип'яті і 10 та 30-кілометрової зони. Комісія займалася також питаннями гасіння пожежі, будівництва укриття над четвертим енергоблоком, поноврення роботи вцілілих енергоблоків і будівництва міста Славутич.

Через два роки він  же очолив комісію з ліквідації наслідків землетрусу у Вірменії.

Про те, що НВО планує зйомки серіалу про аварію на Чорнобилі, стало відомо ще влітку 2017 року, творці серіалу планували знімати його в Україні, але зрештою передумали і перенесли виробництво в Литву – через наявність англомовного персоналу і вигідну ціну. Зйомки почалися навесні минулого року.

Згодом частину сцен усе ж таки було вирішено відзняти в Україні. Протягом трьох днів, із 8 по 10 червня 2018 року, згідно з розпорядженням КМДА, для зйомок перекрили рух на кількох центральних вулицях Києва.

Низку епізодів знімали на вулиці Богдана Хмельницького, в кварталах від Пушкінської до Володимирської. Для того, щоб відтворити 1986 рік, на деяких закладах та магазинах змінили вивіски. Наприклад, будівля інформагентства "Укрінформ" стала "Музичною школою № 32", поруч з'явився кіоск з вивіскою "Тютюн", у вітринах і на тротуарі – агітаційні плакати тих часів.

Від Хрещатика до вулиці Богдана Хмельницького пустили автомобілі і автобуси періоду 1980-х років.

Коли серіал стане офіційно доступним до перегляду в Україні поки що невідомо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme