Турки-месхетинці залишили Слов’янськ. Бояться, що знову буде війна

Майже 350 етнічних турків вирушили двома чартерними літаками до Туреччини

Турки-месхетинці залишили Слов’янськ. Бо…

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

У турецькому посольстві стверджують, що нинішня гуманітарна акція геть не пов’язана з погіршенням стосунків Туреччини із Росією, при ухваленні рішення про вивезення турків-месхетинців із зони АТО вирішальну роль відіграли минулорічні бойові дії в Слов’янську. Посольство Туреччини впродовж місяця обіцяє допомогти з авіаперельотами до їхньої країни трьом тисячам представникам цієї народності.

"Ой, треба так довго розповідати звідки, куди… це така довга історія. Нас коли підняли 1944 року з Грузії, ми ж турки-месхетинці, нас розкидали по Середній Азії. А через 40 років ми піднялися і відправилися на Росію, а потім поїхали в Азербайджан, а звідти приїхали в Україну. Ми б залишилися тут жити, але ви дасте гарантію, що завтра нічого не станеться? Ні! А там гарантію дають", – емоційно каже 67-річний Ваїд Мамедов.

Дідусь Ваїд разом із дружиною з собою забирають 14 онуків, 3 синів і 2 доньки. Тут родина заробляла землеробством. "Перець, синенькі, капуста, помідори, огірки все вирощував. І землю – продав", – на словах про землю чоловік тяжко зітхає. Попри те, що він не знає, яку роботу йому запропонує турецька влада, дідусь із оптимізмом дивиться на життя в Ерзинджані. Каже: та ж обіцяли надати житло і допомогти з заробітком.

За даними посольства Туреччини, в Україні мешкає 8-9 тисяч турків-месхетинців. При цьому майже 70 відсотків гуртувалися в Слов’янську, в цьому районі. За словами посла Туреччини Йонета Джана Тезеля, люди, які опинилися поблизу військового конфлікту на Донбасі, звернулися по допомогу до турецького уряду щодо можливого виїзду зі Слов’янська.

"В результаті серйозних зіткнень у Слов’янську в багатьох цих людей було пошкоджене, зруйноване житло, і поля прийшли в непридатність для землеробства. Ці люди звернулися до турецького уряду. Кабмін вирішив допомогти не всім, а тільки тій частині турків-месхетинців, які опинилися в зоні бойових дій", – повідомив посол.

Представники турецької влади повідомили, що етнічні турки, які полишили Слов’янськ, у Туреччині матимуть статус переселенців і одразу отримають медичну та соціальну допомогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme